Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-24| GIS, Edukacja, Instytucje

Wyszkolą ekspertów od INSPIRE

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu uruchamia od września 2011 r. trzysemestralne studia podyplomowe z zakresu geoinformacji. Rekrutacja potrwa do 15 sierpnia.


Wyszkolą ekspertów od INSPIRE

Celem studiów jest wykształcenie specjalistów potrafiących wypełniać zapisy unijnej dyrektywy ustanawiającej europejską infrastrukturę informacji przestrzennej. Absolwent posiądzie zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności związane z przetwarzaniem danych przestrzennych. Studia są skierowane do:• absolwentów uczelni wyższych, którzy ukończyli kierunki: geografia, geologia, geodezja, planowanie przestrzenne, ochrona środowiska lub inne powiązane z GIS, • pracowników administracji publicznej oraz podmiotów gospodarczych, których profil działalności związany jest z IIP, w szczególności: RDOŚ, WIOŚ, RZGW, parków narodowych i krajobrazowych, lasów państwowych, ODGiK, przedsiębiorstw geodezyjno-kartograficznych, urzędów gminnych, powiatowych, wojewódzkich i miejskich.

Program studiów obejmuje:

  1. Systemy informacji geograficznej
  2. Mobilny GIS
  3. Źródła danych przestrzennych
  4. Tematyczne mapy cyfrowe
  5. Geoinformację
  6. Infrastrukturę informacji przestrzennej
  7. Dyrektywę INSPIRE i ustawę IIP
  8. Usługi IIP
  9. Metadane IIP
  10. IIP w zarządzaniu i administracji
  11. IIP w kształtowaniu i ochronie środowiska

Ogółem planowane jest 450 godzin zajęć, z tego: 140 godzin wykładów, 75 ćwiczeń i 235 laboratoriów komputerowych. Kierownikiem studiów jest prof. UAM Zbigniew Zwoliński, ich koszt wynosi 6 tys. zł.

Studia są dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Wiedza dla eksperta”. Opiekę merytoryczną sprawuje Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej oraz główny inspektor ochrony środowiska. Patronem medialnym studiów jest miesięcznik GEODETA.

Źródło: WNGiG UAM


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS