wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-22| GIS, Instytucje

Zbudowali wiślany GIS

Dobiega końca projekt VISLA polegający na utworzeniu systemu informacji środowiskowo-przestrzennej Zalewu Wiślanego realizowany przez UWM ze współpracy z PWSZ w Elblągu oraz parterem norweskim.


Zbudowali wiślany GIS
Celem tego przedsięwzięcia naukowo-badawczego jest zwiększenie jakości kontroli, diagnostyki i prognoz dotyczących stanu środowiska i jego zmian w płytkich wodach przymorskich. Efektem prac ma być wdrożenie ogólnodostępnego innowacyjnego serwisu internetowego do zarządzania środowiskowymi zasobami i przestrzenią Zalewu Wiślanego zawierającego bazy danych, mapy, obrazy, symulacje i prognozy. Efekty dotychczasowych prac można już oglądać na portalu internetowym. W serwisie dostępnym w trzech wersjach językowych (polski, angielski i rosyjski) znajdują się m.in. dane satelitarne, mapy i informacje o projekcie.

Projekt „System informacji środowiskowo-przestrzennej jako podstawa do zrównoważonego gospodarowania ekosystemem Zalewu Wiślanego (VISLA)” jest dofinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Koordynatorem jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, a partnerami Norsk institutt for vannforskning w Bergen oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.

Realizacja przedsięwzięcia rozpoczęła się w maju 2008, a zakończy się w czerwcu tego roku.

Źródło: Visla.uwm.edu.pl, BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
visla - to po czesku
odpowiedz zgłoś
VISLA = VIStula LAgoon VISLA = VIStula LAgoon
odpowiedz zgłoś
Dlaczego nie Fisela,
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS