wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-17| GIS, Instytucje

Podpisano umowę na grudziądzki SIP

Prezydent miasta Robert Malinowski oraz prezes firmy Geopolis Dariusz Wiatrowski podpisali wczoraj (16 czerwca) umowę na wdrożenie Grudziądzkiego Systemu Informacji Przestrzennej. Wartość projektu to ponad 4,6 mln zł (dofinansowanie unijne wynosi 75 proc.).


Podpisano umowę na grudziądzki SIP

W ramach umowy zostaną wdrożone 42 kluczowe dla funkcjonowania miasta rejestry i ewidencje, a istniejące bazy danych zostaną zintegrowane w jeden spójny system. Ponadto zostanie utworzony numeryczny model terenu i ortofotomapa miasta. Efektem tych prac będzie portal internetowy, dzięki któremu mieszkańcy będą mieli dostęp do informacji publicznej związanej z przestrzenią miejską, a pracownicy Ratusza do danych, które są niezbędne w ich codziennej pracy. Ponadto wykonawca dostarczy sprzęt komputerowy o wartości 800 tys. zł.

– Dzięki realizacji tego przedsięwzięcia zyskamy nowe narzędzie, które umożliwi zebranie danych z różnych wydziałów Urzędu Miejskiego oraz jednostek podległych i wykorzystanie ich przy planowaniu inwestycji i rozwoju miasta – mówił prezydent Robert Malinowski.

Harmonogram zadania obejmuje 5 etapów. Projekt ma być wykonany do III kwartału 2012 roku. W przetargu na GSIP zwyciężyło konsorcjum firm Geopolis z Włocławka i Tukaj Mapping Central Europe z Krakowa.

Źródło: UM w Grudziądzu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
sip ogólnie pomysł dobry kupa kasy do zarobienia wystarczy spojzec na dareczka jaki zadowolony (prezes) nic tylko robic i kase zgarniac
odpowiedz zgłoś
unia i sipy pewnie i można gdyby tylko pieniądze unijne mogły być przeznaczane na taki właśnie cel - mielibyśmy wszędzie nową ewidencję :) zawsze znajdzie się jakaś maruda - jak to w Polsce ;)
odpowiedz zgłoś
. Nie mówię że to nie jest sukces, ale zamiast wydawać unijną kasę na sipy może by tak modernizacje ewidencji gruntów? No chyba że już wszystko zrobione w tym temacie.
odpowiedz zgłoś
BRAWO GRATULACJE - trzymajmy kciuki - by za rok ogłoszono zamknięice projektu z sukcesem
odpowiedz zgłoś
Bardzo dobrze, że są urzędnicy, którym chce się "zdobywać" unijne pieniądze i sensownie je wykorzystywać, inwestując przy tym w geodezję. Trzymam kciuki za GSIP. Mam nadzieję, że Wykonawcy też staną na wysokości zadania!
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS