wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-15| Geodezja, GIS, Przetargi

Mikołów zamawia wektoryzację dla GIS-u

Gmina Mikołów ogłosiła przetarg na wykonanie wektorowych i obiektowych warstw wybranych rodzajów sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej, a następnie zaimportowanie ich do programu Ewmapa na serwerze starostwa.


Mikołów zamawia wektoryzację dla GIS-u
Zakres prac obejmuje przekształcenie z analogowej mapy zasadniczej do postaci numerycznej: • warstw sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej, ciepłowniczej (dotyczy urządzeń podziemnych i naziemnych, opracowanie obejmuje również aktualizację geometrii warstwy budynków) • elementów infrastruktury drogowej, m.in. wykonanie warstw dróg i chodników w postaci obiektów powierzchniowych.

Przetarg jest realizowany w ramach projektu „Budowy zintegrowanego systemu zarządzania Gminami Powiatu Mikołowskiego i Powiatem Mikołowskim w oparciu o system informacji o terenie (GIS)” dofinansowanego ze środków unijnych.

Wartość zamówienia wynosi prawie 700 tys. zł (netto). Oferty można składać do 25 lipca. Kryterium wyboru będzie najniższa cena.

Źródło: UM Mikołów, BS


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ZAMAWIAJĄCY a nikt jakoś nie zwrócił uwagi na to że to GMINA MIKOŁÓW ogłosiła przetarg na ulepszenie zasobu, którym zarządza POWIAT. Można? Jak widać... znowu się zaraz zacznie że za tanio, że znajomi królika, że przekęt, albo inne g... To nie jest gwóźdź programu. Brawa dla Mikołowa, że wychodzi przed szereg i modernizuje nie swoje bazy, i to jeszcze za pieniądze, których normalnie by przecież w budżecie nie mogli zaksięgować, bo z dofinansowania unijnego. Chwalić takiego burmistrza/wójta plus osobę odpowiedzialną za projekt i niech szkolą innych jak można działać.
odpowiedz zgłoś
zamówienia publiczne jesli zamawiajacy decyduje sie na kryterium ryzykuje - ale to jest NAJŁATWIEJSZA PROCEDURA - a by oszczędzić sobie kłopotów przy odbiorach mozna troszke popracowac przy zamówieniu - tylko musi się chciec
odpowiedz zgłoś
Marzycielu ... ... nie ma co marzyć tylko składać ofertę i brać się do roboty, a odwalający popłynie jak fachowcy z A2. No chyba, że szuka kosztów. Warto pamiętać, że prostą robotę łatwo się kontroluje. Niektóre PODGiKI już pokazały jak to się robi i dostały co chciały. Odrobina optymizmu jest wskazana :-)Jeszcze kilka takich przetargów i partaczy będzie zdecydowanie mniej na rynku.
odpowiedz zgłoś
Ehh i znowu pójdzie za psie pieniądze, odbije się to na jakości itp. Kiedy w końcu ktoś zrozumie że najniższa cena to nie jedyne kryterium ? A jak do tego dojdzie krótki termin to o jakości można zapomnieć. Skończyły się czasy solidnej i sumiennej pracy geodezyjnej. Szybko, tanio i niekoniecznie fachowo - to koniec geodezji. Oby nie było jak na chińskiej autostradzie. Jak widać cena nie wystarczyła
odpowiedz zgłoś
termin termin składania to 25.07.2011
odpowiedz zgłoś
przetarg trzymam kciuki za realizację
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS