wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-14| Teledetekcja, Edukacja, Ludzie

Odszedł dr Władysław Mierzwa

10 czerwca zmarł w wieku 69 lat dr inż. Władysław Mierzwa, długoletni pracownik Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. Był specjalistą w dziedzinie fotogrametrii i teledetekcji.


Odszedł dr Władysław Mierzwa
Absolwent Technikum Geodezyjnego w Krakowie i Wydziału Geodezji Górniczej AGH (1964). Od ukończenia studiów związany nieprzerwanie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Stopień doktora uzyskał w 1972 roku za pracę pt. „Określenie elementów orientacji zdjęć oraz współrzędnych modelu metodami fotogrametrii analitycznej”. W latach 1978-79 wykładał w Nigerii na College of Science and Technology. Odbył staże naukowe w ośrodkach akademickich w Kanadzie, Wiedniu i Pradze. Był opiekunem dwóch naukowych wypraw studenckich BARI (1980, 1984).
Specjalizował się w fotogrametrii cyfrowej i analitycznej oraz ich zastosowaniach w pracach inżynierskich, ochronie zabytków, GIS, medycynie i innych dziedzinach. Autor 40 publikacji. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Źr. Księga tytułów i stopni naukowych WGGiIŚ

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ogromny żal... Wyrazy ogromnego żalu i smutku z powodu odejścia tak zacnego człowieka...
odpowiedz zgłoś
[*] Odszedł ZACNY człowiek jak mawialiśmy o Nim na roku, wspaniały nauczyciel a przede wszystkim człowiek. Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny.[*]
odpowiedz zgłoś
Pozostanie w pamieci juz na zawsze. Cwiczenia i egzamin inzynierski z przerwa na papierosa. Usmiech i zyczliwosc. Dziekuje za nauke doswiadczen tych zawodowych i nie tylko.
odpowiedz zgłoś
Oszedł wspaniały Człowiek Wielki żal, że tacy ludzie jak dr Mierzwa odchodza na zawsze. Rodzinie zmarłego serdeczne wyrazy współczucia.
odpowiedz zgłoś
Administrator Pogrzeb odbył się dzisiaj o godz. 11 na cmentarzu Podgórskim w Krakowie.
odpowiedz zgłoś
Trudno sie pogodzić. Mam prosbe do admina lub do kolegów z AGH o podanie informacji o pogrzebie
odpowiedz zgłoś
Miał na imię Władysław i był wspaniały Niech Bóg da Ci radość nieba. Miałem przyjemność z Nim wspópracować. Miał wszechstroną wiedzę i ogromną kulturę osobistą.
odpowiedz zgłoś
Niech odpoczywa w spokoju Wspaniały Człowiek. Osobiście dziękuję za wszystko. [*]
odpowiedz zgłoś
8 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS