Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-14| Teledetekcja, Edukacja, Ludzie

Odszedł dr Władysław Mierzwa

10 czerwca zmarł w wieku 69 lat dr inż. Władysław Mierzwa, długoletni pracownik Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. Był specjalistą w dziedzinie fotogrametrii i teledetekcji.


Odszedł dr Władysław Mierzwa
Absolwent Technikum Geodezyjnego w Krakowie i Wydziału Geodezji Górniczej AGH (1964). Od ukończenia studiów związany nieprzerwanie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Stopień doktora uzyskał w 1972 roku za pracę pt. „Określenie elementów orientacji zdjęć oraz współrzędnych modelu metodami fotogrametrii analitycznej”. W latach 1978-79 wykładał w Nigerii na College of Science and Technology. Odbył staże naukowe w ośrodkach akademickich w Kanadzie, Wiedniu i Pradze. Był opiekunem dwóch naukowych wypraw studenckich BARI (1980, 1984).
Specjalizował się w fotogrametrii cyfrowej i analitycznej oraz ich zastosowaniach w pracach inżynierskich, ochronie zabytków, GIS, medycynie i innych dziedzinach. Autor 40 publikacji. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Źr. Księga tytułów i stopni naukowych WGGiIŚ

JP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS