Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-10| GNSS, Mapy, Software

Dziecko głosem sumienia w nawigacji

Prośba kilkuletniej dziewczynki: „Proszę zwolnij, zanim coś się stanie, prędkość zabija. Włącz myślenie” powoduje, że odruchowo zdejmujemy nogę z gazu i patrzymy na szybkościomierz. W ten sposób producent najnowszej wersji oprogramowania MapaMap 7.0 wspiera tegoroczną kampanię społeczną „Prędkość zabija. Włącz myślenie”.


Dziecko głosem sumienia w nawigacji

Najnowsza wersja MapyMap posiada funkcję ostrzegania kierowców przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. Jeżeli użytkownik nawigacji ją aktywuje, to w każdej sytuacji, gdy przekroczy dozwoloną prędkość, na ekranie nawigacji wyświetli mu się stosowna informacja. Jeżeli przekroczenie będzie miało miejsce w terenie zabudowanym, dodatkowo zostanie odtworzony komunikat dźwiękowy z głosem dziecka proszącym o zwolnienie. W trosce o skuteczność i społeczną akceptację akcji, producent MapyMap odtwarzanie dodatkowego komunikatu ograniczył w czasie – będzie się on pojawiał nie częściej, niż co 2 godziny, aby nie zniechęcić kierowców do aktywowania tej funkcji. Cała akcja związana z komunikatami wypowiadanymi głosem dziecka zakończy się wraz z wakacjami. W nawigacji pozostanie jednak funkcja dźwiękowego ostrzegania o przekraczaniu prędkości, tak samo jak dostępne jest od dawna ostrzeganie przed fotoradarami, przejazdami kolejowymi oraz innymi niebezpiecznymi miejscami.

Imagis SA producent MapyMap dołoży także wszelkich starań, aby przekonać jak największa liczbę użytkowników tej aplikacji do pobierana wersji 7.0. Dodatkową zachętą jest fakt, że wprowadza ona dodatkowe funkcje, takie jak nowe sposoby wyznaczania tras, możliwości unikania płatnych autostrad, dróg gruntowych i przepraw promowych. Wersja 7.0 oferuje ponadto aktualne mapy Polski (z II kwartału 2011 r.).

„Prędkość zabija. Włącz myślenie” to ogólnopolska kampania społeczna realizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która wystartowała 1 czerwca. Celem akcji jest uświadomienie i przypominanie kierowcom wyruszającym w wakacyjne podróże, jak ważne jest zachowanie odpowiedniej prędkości podczas jazdy. Kampania będzie obejmowała sploty reklamowe w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i radiowych oraz specjalnie przygotowane komunikaty dźwiękowe, które będą ostrzegały kierowców korzystających z nawigacji samochodowej MapaMap.

Źródło: Łukasz Brzostek (Imagis SA)


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS