wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-08| GNSS, Software

Premiera MapyMap 7.0

W najnowszej wersji popularnego w Polsce oprogramowania do nawigacji samochodowej całkowicie zmieniono interface użytkownika (choć dotychczasowy pozostaje jako opcja), wprowadzono nową koncepcję wyznaczania optymalnych tras, szybsze wyszukiwanie tras oraz rozmieszczenie sygnalizacji świetlnej w Warszawie. Użytkownicy nowego rozwiązania nawigacyjnego będą też korzystać z najnowszych map Polski z aktualnością na II kwartał br.


Premiera MapyMap 7.0

Producent MapyMap na tegoroczne wakacje przygotował rewolucyjne zmiany w sposobie wyznaczania optymalnych tras. Od wersji 7.0 wprowadzony został tak zwany „płynny algorytm”, dzięki któremu sam użytkownik decyduje o kryteriach wyznaczania trasy. Jego obsługa odbywa się za pomocą specjalnego suwaka, dzięki któremu podczas wyznaczania trasy większy nacisk może zostać położony na jakość dróg, którymi trasa będzie prowadziła, lub na odległość pomiędzy startem i metą. Ustawienie suwaka w środkowym położeniu pozwoli na stworzenie trasy optymalnej, natomiast na skrajnych położeniach – odpowiednio trasy najkrótszej i najszybszej.

Dodatkowymi funkcjami w MapieMap 7.0, które również dotyczą sposobu wyznaczania tras, jest możliwość włączenia funkcji unikania płatnych autostrad czy dróg gruntowych oraz zablokowanie możliwości wyznaczenia trasy, która uwzględnia przeprawę promową. Warto również przypomnieć, że w nawigacji MapaMap można także wyznaczyć trasę dla pieszego, która pomija wszelkiego rodzaju ograniczenia dla samochodów. Wprowadzanie nowej logiki obliczania tras zaowocowało również wyraźnym poprawieniem czasu ich wyznaczania. MapaMap 7.0 znacznie szybciej oblicza trasy zarówno podczas pracy w samochodzie z ustaloną pozycją GPS, jak i podczas planowania trasy w pomieszczeniach – bez dostępu do sygnału GPS.

Najbardziej widocznym elementem jest nowy interfejs użytkownika. Sama logika grupowania funkcji w menu nie została zmieniona, użytkownicy nie muszą się uczyć wszystkiego od nowa. Natomiast zaproponowany został nowy, czytelniejszy sposób rozmieszczenia wszystkich funkcji w kolejnych oknach menu.

MapaMap 7.0 oferuje także uaktualniony pakiet map cyfrowych Polski. Do bazy danych mapowych producent dodał 427 nawigacyjnych planów miast i miejscowości, ponad 3600 obiektów POI oraz nowo otwarte inwestycje drogowe, takie jak: fragment autostrady A1 Rowień-Świerklany, autostrady A8 obwodnica Wrocławia (odcinek węzeł A4-węzeł lotnisko), fragment drogi ekspresowej S7 Występa-Skarżysko-Kamienna, obwodnice: Zbrudzewa, Babimostu czy Wschowej, a także nowy przebieg drogi wojewódzkiej 598 w Olsztynie i ok. 30 nowych rond w całej Polsce. Z przydatnych danych nawigacyjnych w najnowszej MapieMap 7.0 pojawiły się również strefy płatnego parkowania dla 63 miast Polski (w wersji 6.8 było ich tylko 30) oraz lokalizacja sygnalizacji świetlej dla Warszawy. Aktualizując mapy, producent nie zapomniał o ścieżkach rowerowych i pieszych szlakach turystycznych – przybyło ich ponad 1000 km. Stale aktualizowana jest także baza fotoradarów i dokładnych punktowych adresów.

Dotychczasowi użytkownicy nawigacji MapaMap mogą dokonać aktualizacji oprogramowania i map poprzez stronę internetową. Natomiast pierwszymi urządzeniami GPS z zainstalowaną najnowszą MapąMap 7.0 będą nawigacje marki SmartGPS.

Źródło: Imagis SA


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS