wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-08| GIS, Instytucje, Imprezy

GIS dla środowiska i sytuacji kryzysowych

WODGiK w Białymstoku opublikował program VIII Podlaskiego Forum GIS, które odbędzie się w Białowieży w dniach 25-27 sierpnia.


GIS dla środowiska i sytuacji kryzysowych
Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będą: „Dane przestrzenne i sposoby ich prezentacji w GIS”. Przedstawiciele instytucji związanych z ochroną środowiska podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie wykorzystania danych przestrzennych. Opowiedzą o „Interaktywnej mapie ochrony przyrody w lasach północno-wschodniej Polski”, „Otwartym system informacji o lasach RDLP w Białymstoku”, „Wykorzystaniu narzędzi GIS w ochronie przyrody na terenie województwa podlaskiego”, „Mapie glebowo-rolniczej i możliwościach jej wykorzystania dla potrzeb rolnictwa i środowiska”. Reprezentant białostockiego UM zapozna uczestników z tematyką analiz przestrzennych wykonanych na podstawie danych MSIP, a dr Adam Iwaniak z UP we Wrocławiu – z budową inteligentnych geoportali.

Referaty doktorów z Centrum Edukacyjno-Badawczego Zastosowań GIS w Ostrowi Mazowieckiej przy Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania będą dotyczyły: zastosowania GIS w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych oraz wypadków lotniczych (na przykładzie katastrofy smoleńskiej). Planowane są także wystąpienia przedstawicieli firm. W ostatniej sesji referatowej Edward Mecha ze stowarzyszenia Gispol opowie o „Unijnych wyzwaniach postawionych geodezji”, a następnie odbędzie się dyskusja, z której wnioski zostaną przekazane do GUGiK. Dla uczestników przewidziano zwiedzanie rezerwatu żubrów. Zapisy zostną uruchomione wkrótce.
Forum organizuje Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Białymstoku.

Źródło: WODGiK w Białymstoku


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS