wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-06| Geodezja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Połączenie izb geodezyjnych

W Bornem Sulinowie 4 czerwca 2011 r. odbyło się sprawozdawczo-wyborcze posiedzenie Walnego Zgromadzenia Zachodniopomorskiej Geodezyjnej Izby Gospodarczej. Podjęto na nim decyzję o połączeniu tej organizacji z Geodezyjną Izbą Gospodarczą.


Połączenie izb geodezyjnych <br />
fot. ZGIG
fot. ZGIG

W trakcie posiedzenia ustąpiła dotychczasowa Rada ZGIG, na której miejsce powołano nową. Jej przewodniczącym został Kazimierz Tusiński (na zdj. z lewej), a w składzie nowej Rady ZGIG znaleźli się: Janina Kapelczak, Michał Kaznocha, Sławomir Leszko i Jan Malicki. Nowa Rada podjęła decyzję o połączeniu z Geodezyjną Izbą Gospodarczą. Pełnomocnikiem do podpisania porozumienia ze strony Geodezyjnej Izby Gospodarczej był Krzysztof Rogala, członek Rady GIG (na zdj. z prawej).

Zatem formalnie następcą Zachodniopomorskiej Geodezyjnej Izby Gospodarczej jest Zachodniopomorski Oddział Geodezyjnej Izby Gospodarczej. Jest on równocześnie pierwszym oddziałem GIG. Będzie posiadał samodzielność finansową i uprawnienia do reprezentacji Izby na szczeblu lokalnym. Następnym etapem przekształceń będzie zebranie oddziału zwołane przez Radę GIG, na którym zostanie wybrany jego zarząd. Pierwszym zadaniem Oddziału GIG będzie organizacja Konferencji „Prawo w geodezji” w Pogorzelicy (22-24 września 2011 r.).

Połączenie następuje w ósmym roku działalności Zachodniopomorskiej Geodezyjnej Izby Gospodarczej i dwudziestym roku istnienia organizacji pracodawców. W 1991 roku z inicjatywy Stefana Balcera, Marka Strackiewicza i Sławomira Leszko powstało Stowarzyszenie Prywatnych Geodetów Pomorza Zachodniego, które w roku 2003 przekształciło się w Zachodniopomorską Geodezyjną Izbę Gospodarczą.

Sławomir Leszko


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Duży może więcej ... Gratuluje
odpowiedz zgłoś
pytanie ilu czlonków liczy ta szacowna organizacja
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS