wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-06| Mapy, Przetargi

Wielkopolski PN zamawia ortofotomapę

Wielkopolski Park Narodowy ogłosił przetarg nieograniczony na opracowanie Projektu Planu Ochrony dla Wielkopolskiego Parku Narodowego i pokrywającego się z nim obszaru Natura 2000, Planu Zadań Ochronnych dla Obszaru Natura 2000 wraz z wykonaniem ortofotomapy i dostawą sprzętu komputerowego z oprogramowaniem niezbędnym do zarządzania zebraną informacją.


Wielkopolski PN zamawia ortofotomapę <br />
rys. WPN
rys. WPN

Zamówienie podzielono na 3 części:
1. Opracowanie projektu planu ochrony dla Wielkopolskiego Parku Narodowego,
2. Wykonanie ortofotomapy dla obszaru Wielkopolskiego Parku Narodowego i jego otuliny,
3. Dostawa sprzętu komputerowego, urządzeń oraz oprogramowania.

Szacunkowa wartość zamówienia netto wynosi dla całości zamówienia blisko 2 mln zł, w tym dla części 1. blisko 1,5 mln zł, dla części 2. – 198,4 tys. zł netto, a dla części 3. – 245,1 tys. zł.

Ortofotomapę należy wykonać w zakresie obejmującym obszar Wielkopolskiego Parku Narodowego wraz z otuliną (powierzchnia około 150 km kw. + bufor szerokości 500 metrów na zewnątrz od granicy otuliny).
Wykonawca przekaże zamawiającemu:
1) oryginalne zdjęcia lotnicze, kanały R, G, B i NIR zapisane do jednego pliku,
2) ortofotomapę w kompozycji barw naturalnych R, G, B,
3) ortofotomapę w kompozycji barw nienaturalnych NIR, R, G,
4) projekt aerotriangulacji,
5) opracowaną chmurę punktów,
6) Numeryczny Model Terenu (NMT),
7) Numeryczny Model Pokrycia Terenu (NMPT).
Licencja na użytkowanie ortofotomapy będącej przedmiotem zamówienia winna obejmować: prawo do publikacji w sieci lokalnej, przetwarzania fragmentów i całości, kopiowania, drukowania, oraz prawo do opracowywania na ich podstawie dowolnych warstw przestrzennych i baz danych, prawo do wykorzystania przez osoby fizyczne i prawne działające na zamówienie Wielkopolskiego Parku Narodowego wyłącznie w celu realizacji takiego zamówienia, prawo do publikacji w ogólnodostępnej oraz limitowanej sieci teleinformatycznej (Internet), prawo do publikacji niewielkich fragmentów ortofotomapy w poświęconych WPN artykułach prasowych.

Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia w zakresie części 2 powinien wykazać się m.in. wykonaniem w okresie ostatnich trzech lat co najmniej 2 usług o wartości minimum 150 tys. zł brutto każda, obejmujące swym zakresem wykonanie cyfrowych zdjęć lotniczych, opracowanie cyfrowej ortofotomapy terenu, NMPT, NMT dla terenu o powierzchni minimum 70 km kwadratowych. Powinien też dysponować m.in.: minimum 1 statkiem powietrznym z zainstalowaną technologią lotniczego skanowania laserowego, minimum 1 kamerą cyfrową fotogramatryczną umożliwiającej wykonanie zdjęć, minimum 2 stacjami fotogrametrycznymi, w tym 1 umożliwiającą wykonanie aerotriagulacji.

Oferty można składać do 20 lipca 2011 r. na jedną lub więcej części. Wadium: dla części 1. wynosi 23 tys. zł, dla 2. – 3 tys. zł, dla 3. – 4 tys. zł. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena.

Źródło: WPN


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS