wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-03| GIS, Mapy, Imprezy

Zbudujmy Tychy w 3D

Urząd Miasta Tychy ogłosił konkurs na opracowanie jak największej liczby trójwymiarowych modeli zabudowy dla Google Earth.


Zbudujmy Tychy w 3D

Celem konkursu jest opracowanie oteksturowanych modeli 3D dla budynków leżących na terenie miasta Tychy w pięciu obszarach: • Kościół pw. Św. Marii Magdaleny wraz z Rynkiem, • Osiedle „A”, • Budynek Urzędu Miasta wraz z „Żyrafą” i szkołą muzyczną, • Plac Baczyńskiego i Osiedle „Balbina”. Każdy z uczestników/grup uczestników może zgłosić do konkursu dowolną liczbę modeli. Ostateczną datą nadsyłania zgłoszeń jest 31 sierpnia br.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w październiku 2011 roku (ostateczny termin zależy od tempa akceptowania modeli przez Google). Zwycięży ten, kto opracuje najwięcej modeli zaakceptowanych przez Google oraz jury. Nagrodami w konkursie są: laptopy, netbooki, kompaktowe aparaty cyfrowe, telefony komórkowe z nawigacją GPS.

Fundatorami nagród są: Elektrociepłownia Tychy S.A., Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami i Energetyki Odnawialnej „MASTER” Sp. z o.o., Tyskie TBS Sp. z o.o., Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Podstrefa Tyska , Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne Vertical sp. z o.o. Żory, ISPIK S.A.

Szczegóły konkursu i regulamin

Źródło: Tychy3D


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Prezent dla Google Pomysl wydaje mi sie swietny, nie widze tu problemu z wyzyskiem kogokolwiek, jedyne co mnie przeraza, to wsparcie jakby nie bylo komercyjnego podmiotu i monopolisty, firmy Google i oddanie jej "w prezencie" danych o duzej wartosci, zeby sobie na tym zarabiala pieniadze i nie dzielila sie tymi modelami z innymi. To samo co w Bytomiu. Bylaby to piekna inicjatywa, gdyby dane w ten sposob zgromadzone pozostawaly wlasnoscia miasta i byly publikowane no wolnej licencji, tak zeby oprocz Google mogly na nich sie rozwijac projekty spolecznosciowe takie ja OpenStreetMap, lokalne przedsiebiorstwa i ogolnie pojeta innowacja.
odpowiedz zgłoś
dobry pomysł pamiętajmy, że konkurs jest formą dobrobrowolnego zaangażowania
odpowiedz zgłoś
Po co to komu??? Zamiast poprawić wizerunek miasta i wyremontować kilka fasad żeby ściągnąć turystę i na nim zarobić, to mu się pokazuje w necie obdrapane "slamsy". Bravvvo!!!
odpowiedz zgłoś
re:... Nie chodzi o sam konkurs tylko o sposób wyłonienia laureatów. Sama idea jest bardzo trafna i atrakcyjna.
odpowiedz zgłoś
świetny sposób na wakacje Zamiast się nudzić w wakacje, można rozpocząć zabawę w 3D i jeszcze przyhaczyć nagrody, notbooki nie leżą na ulicy. Pozdrawiam wszystkich malkontentów
odpowiedz zgłoś
Byto 3D Panie student to zapraszamy do współpracy, może należy zacząć od praktyki, potem staż a potem być może stanowisko pracy związane z realizacja własnie takich zadań. Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
Bytom 3D reaktywacja w Tychach Kolejny projekt na bazie niedawnego "Bytom 3D" - nowa forma "zatrudniania" i wyzysku, a dla zachęty trochę taniego sprzętu... może tak miasto dałoby nagrody pieniężne, np. I miejsce - 15000, II - 10000, III - 7500 ??? ""Robol" będą biegać po Tychach i robić zdjęcia obiektów, a urzędasy z uśmiechem na twarzach popijać kawę i zajadać delicję.
odpowiedz zgłoś
porażka Skończy się tak jak w Bytomiu... dużo bardzo słabych modeli, ledwie kilka przypominają prawdziwe budynki. Takie konkursy nie mają senu
odpowiedz zgłoś
grunt to być cwanym, najlepiej ogłosić konkurs i niech murzyny odwalą za nas ciężką robotę. Żeby stworzyć model 3d w sketuchpie, trzeba mieć wiedzę i umiejętności, do tego zdjęcia dla modeli pozyskane z internetu/terenu, a wszystko to za laptoka albo telefon komórkowy ;s
odpowiedz zgłoś
brawo Świętny pomysł i na pewno tani;) Widać Tychy przodują;)
odpowiedz zgłoś
10 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS