wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-03| GIS, Firma

SMT Software liderem na NewConnect

Czytelnicy portalu Inwestycje.pl wybrali giełdowe spółki 2010 roku. Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. firma SMT Software.


SMT Software liderem na NewConnect <br />
fot. JK
fot. JK
Portal Inwestycje.pl na początku maja zaprosił czytelników do wzięcia udziału w plebiscycie na giełdowe spółki 2010 roku. Podczas pierwszego etapu poproszono internautów o wypełnienie krótkiego formularza i udzielenie odpowiedzi na sześć pytań.

1. Która spółka zasługuje według Ciebie na tytuł giełdowej spółki roku 2010?
2. Która spółka według Ciebie najlepiej wypełnia obowiązki informacyjne (jest najbardziej transparentna)?
3. Która spółka pozwoliła najwięcej zarobić w 2010 roku?
4. Który debiut giełdowy zasługuje według Ciebie na miano debiutu 2010 roku?
5. Niezainwestowania w którą spółkę żałujesz najbardziej?
6. Która spółka ma według Ciebie najlepsze perspektywy rozwoju na 2011 rok?

Pierwszy etap zakończył się nominowaniem niemal 200 spółek z obu parkietów (GPW i NewConnect), które następnie zostały poddane analizie przez Kapitułę Programu. Pod uwagę wzięto cztery wskaźniki finansowe: zysk netto spółki za 2010 rok, zysk 2009/2010, zwrot z kapitału własnego (ROE) oraz wskaźnik rentowności sprzedaży.

W każdej kategorii wybrano 10 spółek, dla których podane wskaźniki były najwyższe. Podczas oceniania zastosowano 10-punktową skalę, przy czym spółka z najlepszym wynikiem w danej kategorii (z najwyższym zyskiem netto, ROE, itp.) otrzymywała 10 punktów.

Następnie analizie poddano transparentność spółki i perspektywy rozwoju branży, w której funkcjonuje. Każdą spółkę oceniano w skali od 1 do 10. Ostatecznie zespół analityków Inwestycje.pl przyznał 20 równorzędnych wyróżnień – 10 dla spółek notowanych na dużym parkiecie i 10 dla tych obecnych na rynku NewConnect.

Źródło: Inwestycje.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS