wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-03| Geodezja, Prawo

Wszystko o podziale nieruchomości

W księgarni Geoforum.pl dostępna jest już książka Magdaleny Durzyńskiej „Podział nieruchomości” przeznaczona dla prawników i geodetów.


Wszystko o podziale nieruchomości

Autorka omawia w niej sposoby i tryby podziału nieruchomości gruntowej; szczegółowo opisuje procedurę podziału nieruchomości prowadzonego przez organy administracji na podstawie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami. Porusza także zagadnienia dostępu nieruchomości do drogi publicznej, zgodności projektu podziału z planem miejscowym, odszkodowań za działki wydzielane pod drogi oraz opłat adiacenckich. Obok administracyjnej procedury podziałowej opisany jest sądowy podział nieruchomości w naturze, a także inne sposoby zniesienia współwłasności, podziału spadku czy podziału majątku wspólnego.

Rozdział zatytułowany „Mapy” zawiera przykłady map różnego rodzaju podziałów nieruchomości. Na końcu publikacji zamieszczono słownik pojęć, wykaz orzecznictwa i aktów prawnych oraz fragmenty ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Książka jest adresowana do sędziów, notariuszy, radców prawnych, adwokatów, geodetów, pracowników organów administracji i zajmujących się tematyką nieruchomości. Na Geoforum.pl można ją kupić za 119 zł.

Magdalena Durzyńska publikuje też w miesięczniku GEODETA. W numerze majowym 05/ 2011 ukazał się jej tekst na temat opiniowania zgodności wstępnego podziału nieruchomości z ustaleniami planu miejscowego, a w numerze grudniowym 12/2010 artykuł dotyczący propozycji zmian przepisów w zakresie procedury rozgraniczenia nieruchomości.

BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS