wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-02| Edukacja

Nowości PWN w księgarni Geoforum.pl

„Badania ekologiczno-gleboznawcze” oraz „Wartość krajobrazu” – to dwie nowe publikacje Wydawnictwa Naukowego PWN, które mogą przydać się geodetom.


Nowości PWN w księgarni Geoforum.pl

Pierwsza z nich jest przewodnikiem po badaniach terenowych i laboratoryjnych. Autorzy: Renata Bednarek, Helena Dziadowiec, Urszula Pokojska i Zbigniew Prusinkiewicz omawiają m.in. charakterystykę, genezę oraz systematykę gleb Polski, klasyfikację gleb według World Reference Base for Soil Resources (WRB), mapy glebowe i ich aktualizację. Przyswojenie materiału ułatwiają fotografie i ilustracje. Książka zawiera także bogatą literaturę przedmiotu. i stanowi pomoc dla studentów różnych kierunków, w tym geodezji i kartografii. Dostępna jest w księgarni Geoforum.pl w cenie 54,90 zł.

Z kolei publikacja „Wartość krajobrazu. Rozwój przestrzeni obszarów wiejskich” autorstwa Adrianny Kupidury, Michała Łuczewskiego i Przemysława Kupidury skierowana jest do studentów gospodarki przestrzennej, geodezji i kartografii, architektury krajobrazu i geografii. Przydatna będzie także pracownikom starostw powiatowych oraz wojewódzkich biur geodezji i terenów rolnych. Autorzy omówili m.in. zasady uwzględniania wartości elementów krajobrazu w procesie scalenia gruntów i zaprezentowali możliwości zastosowania technologii Systemów Informacji Przestrzennej do kształtowania i wyceny krajobrazu. W księgarni Geoforum.pl książkę można kupić za 34,90 zł.

BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS