wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-01| Mapy, Firma

Toruń dyskryminowany w serwisach mapowych

Jak zauważa toruński dziennik „Nowości”, niektóre krajowe portale kartograficzne wyraźnie dyskryminują na swoich mapach miejsce urodzin Mikołaja Kopernika.


Toruń dyskryminowany w serwisach mapowych <br />
Mapa.pf.pl
Mapa.pf.pl

I tak, w serwisie Panoramy Firm na mapach małoskalowych Torunia nie znajdziemy. Naniesiono na nie za to dużo mniejsze miejscowości, takie jak Chełmża czy Lipno, a nawet niewielką Nieszawę. Co na to odpowiedzialni za ten serwis? – Cały system map został nam przekazany przez naszych właścicieli, którzy mają siedzibę w Szwecji – tłumaczy Iwona Dziedzic-Gawryś, specjalista ds. public relations w firmie Eniro Polska. – Mapy projektował zespół polsko-szwedzki i to on decydował o końcowym efekcie. My staramy się jednak przez cały czas go modyfikować i adaptować do naszych polskich warunków – dodaje Dziedzic-Gawryś.

Nie lepiej jest na drugim pod względem popularności serwisie Zumi.pl należącym do grupy Onet.pl – tam także zabrakło Torunia, choć dla sąsiedniej Bydgoszczy miejsce się jednak znalazło. Nieobecność miasta tłumaczona jest podziałem administracyjnym Polski. – Mamy 16 województw i tyle właśnie miast znajduje się na naszych mapach – twierdzi Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy grupy Onet SA. Jak jednak zauważają dziennikarze „Nowości”, na mapie miast jest 17, gdyż obok Gorzowa Wielkopolskiego znalazła się także Zielona Góra.

Źródło: ?Nowości?, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. To nie wiecie? To lobby stowarzyszenia ?Metropolia Bydgoska?, oni chcą wykreślić Toruń z mapy kraju i świata :D
odpowiedz zgłoś
Ale o co chodzi! Ktoś, na jakimś serwerze prezentującym automatycznie dane przestrzenne w jakiś sposób zrobił sobie wizualizację danych i czegoś nie widać. Wszystko zależy od celu prezentacji, a celem prezentacji na pf, nie jest pokazanie danych przestrzennych w sposób lekko zredagowany kartograficznie. Zdziwiłabym się, gdyby na GUGiKowym Geoportalu nie było Torunia, ale spoko, jest i widać go z daleka.
odpowiedz zgłoś
A tu? Może trzeba sprawdzić w targeo.pl?
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS