wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-01| GNSS, Przetargi, Software

Kampinoski Park Narodowy zamawia GPS-y i oprogramowanie GIS

Kampinoski Park Narodowy z siedzibą w Izabelinie ogłosił przetarg nieograniczony na zakup i dostawę sprzętu komputerowego i pomiarowego wraz z oprogramowaniem. Wartość zamówienia przekracza równowartość 14 tys. euro.


Kampinoski Park Narodowy zamawia GPS-y i oprogramowanie GIS

Zamówienie obejmuje 3 laptopy wraz z oprogramowaniem, 6 urządzeń GPS, dalmierz laserowy i 9 licencji na oprogramowanie GIS. Urządzenia GPS powinny być wyposażone m.in. w oprogramowanie MS Windows Mobile 6.0, procesor 800 MHz, 128 MB pamięci RAM, minimum 6 GB pamięci Flash, kolorowy wyświetlacz 3,5", Bluetooth, WLAN oraz mieć wbudowany aparat fotograficzny. Sam odbiornik GPS powinien umożliwiać pomiar w czasie rzeczywistym z dokładnością 2-5 m, w postprocessingu 1-3 m, obierać poprawki WAAS/EGNOS. Urządzenia powinny też spełniać normę pyło- i wodoszczelności IP67. Dalmierz powinien mieć zasięg do 1200 m, dokładność 30 cm, powiększenie 7x. Z kolei licencje na oprogramowanie GIS-owe obejmują: ArcInfo 10 wraz z rozszerzeniami (3 szt.), ArcPad 10 lub o funkcjonalności równoważnej (3) i ArcPad 7.1 lub o funkcjonalności równoważnej (3).

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych:
1 – laptopy wraz z oprogramowaniem,
2 – urządzenia GPS i dalmierz laserowy,
3 – oprogramowanie GIS.

Oferty można składać do 8 czerwca 2011 r. Termin realizacji prac: laptopy, urządzenia GPS i dalmierz laserowy - do 7 lipca 2011 r., oprogramowanie GIS - do 11 lipca 2011 r. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena.

Źródło: KPN, AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
procedura dajcie spokój - jeśli kogoś tak bardzo boli to zamówienie - są środki prawne by odwołać sie od ogłoszenia - najłatwiej rzucać kamyki- to takie polskie
odpowiedz zgłoś
@elo @nick czytanie ze zrozumieniem. Gdzie w tym zapytaniu jest napisane że to ma być GPS do laptopa? Ten GPS to ma być osobne urządzenie. Z parametrów pasuje mi np. jedna z wersji trimblowskiego NOMAD'a, a także jeden z kontrolerów Topcona, choć nie pamiętam nazwy.
odpowiedz zgłoś
drodzy podatnicy strażnikiem grosza publicznego jest Najwyższa Izba Kontroli, http://www.nik.gov.pl/ komentarzami tylko sobie ulżycie, jeśli macie argumenty i dowody na rozrzutność i układ Parku zacznijcie wiec działać a nie gadać.
odpowiedz zgłoś
gpsy? A gpsy w lapkach to taki bajer ;) Już nie wspomnę o samodzielnych odbiornikach. Jeden parametr wskazuje tylko na jedno rozwiązanie. To nic że odbiorników z sirfstarem, równie wytrzymałych (ale mniej popularnych) na polskim rynku jest multum. Większość z nich jest nawet o kilka tys. tańszych, PN faktycznie lubi wydawać kasę.
odpowiedz zgłoś
ADMINISTRATOR Szanownych dyskutantów proszę o umiar w wyrażaniu swych opinii.
odpowiedz zgłoś
z przyjemnością się Was czyta tak samo jak ogląda kiepskich - absurd za absurdem. hihi a tak jeśli chodzi o krytykę którą to podobno na klatę trzeba przyjmować, to Twoje zarzuty hanuk są ... hm logiczne choć nie koniecznie prawdziwe? GeoO dał się złapać w dziwną dyskusję, w której nie ma właściwej odpowiedzi na stawiane pytania. Chcesz inny przykład takiego pytania? odpowiedz na pytanie TAK lub NIE: "Czy żona przestała Cię już zdradzać?" im bardziej się bronisz tym bardziej się pogrążasz w oczach przeciwnika
odpowiedz zgłoś
święta prawda No oczywiście, że o świętą prawdę, zresztą jak zwykle prawda jest tylko jedna hahha. A swoją drogą... oj oj geoObserwatorze, ale krytykę należy przyjmować na klatę jak prawdziwy mężczyzna:) Pozdrawiam geoObserwatora i całe Esri hahahha
odpowiedz zgłoś
@hanuk Przytaczając słowa znanego księdza: "święta prawda, też prawda i g..o prawda" - zgadnij, o które mi chodzi...
odpowiedz zgłoś
KPN zapukał @geoObserwator Parafrazując klasyka "Matkę oszukasz, Ojca oszukasz ale ludzi nie oszukasz":)
odpowiedz zgłoś
@hanuk @hanuk, wzmiankę a propo handlowca z ESRI pozostawiam bez komentarza... wydaję mi się, że każda firma tego formatu nie wdaje się w polemikę na powszechnym forum internetowym,a pracownikowi, za samowolkę, groziłaby dyscyplinarka - tyle tytułem mojej opinii !!! Hanuk, nie wiem, czy zauważyłeś pewną korelację; prawie zawsze jak pojawia się temat dostawy komercyjnego softu, mamy do czynienia z wpisami typu, jak to źle się dzieje w Państwie Polskim, o złodziejach z korporacji, o łupieniu polskiego podatnika - ta sama papka i raczej urażona duma open source'owych wyznawców, że znowu komercha się sprzedaje !!! P.S. jaki przekręt ? gdyby w Polsce było normalnie to KPN zapukałby do drzwi ESRI i kupił soft bez chorego systemu PZP.
odpowiedz zgłoś
oj geo geo Jak mówi staropolskie przysłowie "Uderz w stół a nożyce się odezwą" GeoObserwatora coś mocno zabolało, że ludzie widzą jakiś przekręt w tym zamówieniu. Czyżby urażona duma handlowca z Esri...hehhe:)
odpowiedz zgłoś
@Realista Zaskoczyłeś nas wszystkich - ku własnej uciesze i w przebłysku iskry własnej dedukcji, ukazałeś całemu światu, coś co powszechnie nazywa się "tajemnicą poliszynela" - generalnie i tak wszyscy o tym wiedzą !!! Daj znać kiedy handlowcy open source'owych rozwiązań (qgis i grass) zaczną w końcu handlować tym softem (koniecznie taniej niż ci złodzieje i grabieżcy z ESRI)- na pewno będę im kibicował i 3mał kciuki.
odpowiedz zgłoś
@GeoObserwator Specyfikacja techniczna oprogramowania? Tylko ArcInfo spełnia? No przecież, miało spełniać to spełnia, bo co innego. To samo we wspomnianym tu wcześniej Kampinoskim PN. Znawca, hehe, dzięki za rozbawienie. :)
odpowiedz zgłoś
GPS? A w jakim celu laptopy mają być wyposażone w GPS?
odpowiedz zgłoś
Do NIKa @NIK, nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że jestem kobietą ??? mój nick wskazuje na mężczyznę - bystrzacha z Ciebie żaden... rozumiem, ze teraz masz pretensję do handlowców z ESRI, ze wykonują swoją pracę. Kurcze, oskarżmy handlowców wszystkich firm, że robią swoje - sprzedają instytucjom publicznym własne produkty !!! Idąc dalej, trzeba zwolnic wszystkich w ESRI za handel własnym oprogramowaniem, bo przecież firma żyje głównie ze sprzedaży softu - prowadzi nieczyste praktyki !!! reasumując, oddział ESRI powinien się rozwiązać, zamknąć w trybie pilnym ... lub wdrażać soft w czynie społecznym nie narażając na niepotrzebne wydatki z kieszeni podatników, szczególnie szanownego NIKa
odpowiedz zgłoś
do "znawców" Czy któryś ze "znawców" przeczytał chociaż raz specyfikację techniczną oprogramowania ? jeżeli qgis grass spełnia warunki to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki duet zaproponować. Drogi realisto, masz prawo uzyskać odp. kto to wykorzysta zadając pytanie do KPNu na podstawie art. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 o dostępie do informacji publicznej.
odpowiedz zgłoś
Nie rozśmieszaj mnie Pani Geoobserwator. Przytuliliście niezła kasę. Za pieniądze wszystkich. To zlecenie (bo wdrozeniem tego nazwac nie mozna) to jest marnotrastwo publicznych pieniedzy i mam nadzieje ze ktos za to beknie. Bo chyba nie powiesz mi ze 34 licencje ArcEditor i 3 licencje ArcInfo beda wykorzystywane. Smiech na sali.
odpowiedz zgłoś
@GeoObserwator A jak Tobie GeoObserwatorze ktoś podbierze pieniądze z konta i wyda na lewizny to też tak odpowiesz? Soft kupowany za nasze pieniądze, to mamy prawo zapytać, któż to wykorzysta 3 licencje ArcInfo w KPN, bo zapewne wystarczyłyby 3 licencje ArcView, kosztujące w sumie połowę ceny JEDNEGO ArcInfo (o ile nie wspomniany poniżej qgis).
odpowiedz zgłoś
Do NIK Zazdrość ... brzydka cecha niektórych osobników,szczególnie tych, którzy z tego tortu nie dostaną nawet okruszka, natomiast wszystko załatwialiby tańszym kosztem. Rozumiem, że w swoim życiu prywatnym też stosujesz zawsze tańsze rozwiązania ???
odpowiedz zgłoś
jasna sprawa Jasna sprawa. Ktoś musi kupić żeby zarobić mógł ktoś. A czy komuś to potrzebne albo, że można taniej, to sprawa marginalna:D
odpowiedz zgłoś
Jest bogactwo w narodzie! Przeciez niedawno informowano o zakupie dziesiątek licencji ArcGIS. Czy ktoś kiedyś sprawdził po co im to? Handlowiec Esri dobrze się spisał, a pewnie 90% tego co potrzebują można załatwić QGIS, WebGIS tudzież innym tańszym rozwiązaniem...
odpowiedz zgłoś
21 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS