wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-31| GIS, Mapy, Edukacja, Imprezy

Wyłoniono najlepsze magisterki z kartografii

W trzecim Ogólnopolskim Konkursie Prac Magisterskich z zakresu kartografii i geoinformacji zwyciężyła mapa Politechniki Warszawskiej dla niewidomych i słabowidzących.


Wyłoniono najlepsze magisterki z kartografii <br />
fot. Beata Medyńska-Gulij
fot. Beata Medyńska-Gulij

Do konkursu zgłoszono 11 prac, których autorzy reprezentowali: Uniwersytet Wrocławski (3), Uniwersytet Warszawski (2), UAM w Poznaniu (2), UMK w Toruniu (2) i Politechnikę Warszawską (2). Tematyka prac dotyczyła budowy i wykorzystania systemów informacji geograficznej w samorządach, ratownictwie i badaniach zmian środowiska, metodyki kartograficznej, tyflokartografii i animacji. Każdy z autorów miał 7 minut na prezentację swojej pracy, posługując się przygotowanym posterem lub projekcją multimedialną. Komisja Jury brało pod uwagę oryginalność poruszanego problemu naukowego, wskazanie utylitarnego celu pracy, zastosowane metody wizualizacji kartograficznej oraz sposób prezentacji.

Pierwsze miejsce zajęła Anna Horodeńska z Politechniki Warszawskiej za pracę „Mapa terenu głównego Politechniki Warszawskiej dla osób niewidomych i słabowidzących”. Drugą nagrodę otrzymał Łukasz Wielebski z UAM w Poznaniu, który przedstawił „Wizualizację kartograficzną dostępności czasowej sieci drogowej dla działań ratowniczych na przykładzie ochotniczych straży pożarnych w gminie Rokietnica”. Jury przyznało dwie równorzędne trzecie nagrody: dla Michała Blachowskiego z UMK w Toruniu za „Koncepcję systemu informacji geograficznej gminy Łubianka” i dla Anny Fiedukowicz z Politechniki Warszawskiej za „Wieloskalowe modelowanie kartograficzne informacji geograficznej w referencyjnych i tematycznych bazach danych przestrzennych”.

Trzecią edycję konkursu, która odbyła się 27 maja 2011 r. we Wrocławiu, zorganizował Zakład Kartografii Uniwersytetu Wrocławskiego. Patronat nad imprezą objęli: Przewodnicząca Zarządu Oddziału Kartograficznego PTG i Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska UWr.

Na fot. od lewej siedzą: prof. Beata Medyńska-Gulij (UAM); prof. Wiesława Żyszkowska (kierownik ZK UWr., przewodnicząca oddz. kart. PTG); Anna Fiedukowicz, Anna Horodeńska. Stoją: dr Waldemar Spallek (ZK Uwr.); dr Małgorzata Wieczorek (ZK Uwr.); dr hab. Zenon Kozieł (UMK); dr Joanna Bac-Bronowicz (przewodnicząca SKP) oraz Łukasz Wielebski (3. od prawej) i Michał Blachowski (4. od prawej); .

Waldemar Spallek (Wrocław)


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
kodeks Boziewicza dla GeoZnawcy Gdybyś był człowiekiem honoru to proponowałbym spotkanie o czwartej na bagnach na gołe klaty. A tak zostaje mi tylko kopnąć Cię w tyłek :(
odpowiedz zgłoś
do GeoZnawcy Weź idź zmień nicka na GeoSeksista albo GeoBuc, a nie wyjeżdżasz tutaj z takimi komentarzami. Urodę facetów też byś komentował?
odpowiedz zgłoś
oj oj GeoZnawco nie obrażaj naszych dziewczyn z PW, albo bądź taki odważny i pokaż swoją twarz (sądzę, że będzie ubaw). Przyjedź na nastepny konkurs i pokaż co potrafisz
odpowiedz zgłoś
gratulacje Brawo PW, klasa w każdej dziedzinie :)
odpowiedz zgłoś
. Akurat większość tutaj to geografowie. PS w podpisach są błędy.
odpowiedz zgłoś
. Ojciec miał trzy córki, dwie były piękne a trzecią wysłał na geodezje-kartografię;)Choć ta w niebieskim .....
odpowiedz zgłoś
dobre hehe
odpowiedz zgłoś
? Magisterka, co to jest, kobieca odmiana magistra ?
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS