wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-31| Geodezja, Imprezy

EUREF 2011

W dniach 24-27 maja w stolicy Mołdawii Kiszyniowie odbyło się coroczne sympozjum EUREF. Spotkanie było poświęcone układom odniesienia stosowanym w Europie, zaprezentowano również wyniki realizowanych projektów w ramach działalności EUREF.


EUREF 2011
Wśród ponad 140 uczestników obecnych było wielu delegatów z krajów Europy Wschodniej. Na sympozjum wyrażono uznanie dla Helmuta Hornika za 30-letnią współpracę i pełnienie funkcji sekretarza EUREF. Polskę reprezentowało 12 delegatów z różnych instytucji (Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Instytut Geodezji i Kartografii, Politechnika Warszawska, Wojskowa Akademia Techniczna). Leszek Jaworski i Anna Świątek z CBK zaprezentowali wyniki realizowanego projektu dotyczącego integracji osnowy z siecią ASG-EUPOS. Pozostałe prace i badania polskich delegatów zostały przedstawione na cieszącej się dużym zainteresowaniem sesji posterowej. Raport Narodowy został przedstawiony przez prof. Jana Kryńskiego z IGiK-u. Przyszłoroczne sympozjum odbędzie się w Paryżu, dokładna data nie jest jeszcze znana.

Organizatorem sympozjum była Agencja Gospodarki Nieruchomościami i Katastru Mołdawii (Agency for Land Relations and Cadastre).

Andrzej Araszkiewicz (CGS WAT)


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS