wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-31| Mapy, Imprezy

W Poznaniu poznasz dawne mapy

Wciąż można zapisać się na XXV Ogólnopolską Konferencję Historyków Kartografii pod hasłem „Przestrzeń na dawnych mapach” (Poznań, 15-17 września). Znany jest już szczegółowy program konferencji.


W Poznaniu poznasz dawne mapy <br />
fot. Mapywig.org
fot. Mapywig.org
Łącznie zostanie wygłoszonych 45 referatów w blokach tematycznych dotyczących przestrzeni: regionalnej, wiejskiej, miejskiej, innych sfer; zaplanowano również referaty w języku angielskim i niemieckim. Atlas Gerarda Merkatora, przestrzeń w Biblii, szkoła pruska, mapy WIG, niemieckie mapy katastralne, mapy geologiczne, przestrzeń symboliczna, mapy różnych części Polski – o tych i wielu innych zagadnieniach opowiedzą referenci.

Konferencja ma być próbą odpowiedzi na pytanie, jaki jest obecny zakres wykorzystania prezentacji przestrzeni na dawnych mapach w aspekcie naukowym i praktycznym oraz okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych dyscyplin, m.in.: historyków, archiwistów, bibliotekarzy, geografów, geodetów, kartografów czy po prostu pasjonatów dawnych map. Uczestnicy będą mogli także zobaczyć wystawę zbiorów kartograficznych Biblioteki UAM, Raczyńskich oraz Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz wystawę map katastralnych. Koszt uczestnictwa to 300 zł (bez wycieczki).

Organizatorami konferencji są: Zakład Kartografii i Geomatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Zespół Historii Kartografii Instytutu Historii Nauki PAN we współpracy z Oddziałem Kartograficznym Polskiego Towarzystwa Geograficznego i Oddziałem Wielkopolskim Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Źródło: UAM ,BS


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS