wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-27| Teledetekcja

O ZSIN w "Rzeczpospolitej"

Do czego posłuży Zintegrowany System Informacji o Nieruchomościach oraz kiedy powstanie – odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” (27 maja).


O ZSIN w "Rzeczpospolitej" <br />
Geoportal.gov.pl
Geoportal.gov.pl

Jak czytamy w gazecie, ZSIN ma zapewnić przepływ dokumentów elektronicznych pomiędzy ewidencją gruntów i budynków a systemami ksiąg wieczystych i ewidencji podatkowej nieruchomości. To sposób na szybką i prostą aktualizację obu rejestrów publicznych. Przykładowo, kiedy zmieni się właściciel nieruchomości i zostanie to uwidocznione w księdze wieczystej, wydział wieczystoksięgowy sądu rejonowego przekaże informację on-line do starostwa. Dziś te informacje przekazywane są jako dokumenty papierowe. Za pośrednictwem ZSIN nastąpi także integracja ewidencji gruntów i budynków z rejestrami PESEL, REGON itp.. Poza tym każdy będzie mógł przeglądać on-line dane zawarte w repozytorium z chwilą uruchomienia odpowiednich usług sieciowych.

W wypowiedzi na „Rzeczpospolitej” dyrektor zespołu doradców głównego geodety kraju Witold Radzio mówi, że większość starostw przygotowała już dane dla ZSIN. Teraz trzeba je jeszcze wprowadzić do systemu. ZSIN ma zostać wdrożony do końca 2013 r.

Artykuł można znaleźć zarówno w wydaniu papierowym (str. C2), jak i elektronicznym dziennika.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do realisty Łódź górą !!!! Wy zawsze macie rację, od 20 lat, tylko co z tego wynika? Nic dla kraju, nic dla miasta.
odpowiedz zgłoś
do Al Pomodoro Widzę, że jak ktoś siedzi w GUGiK to wszystko jest pięknie, widać że "wioski potiomkinowskie" cały czas w modzie. ZSIN ma być dla ludzi a nie GUGiK i kilku miast czy jednego? Może masz AL pojedzie ze stolicy na "wieś" do ponad 370 powiatów i przestanie pisać bzdury. Jest niesłychany bałagan, a artykuł to życzenia - tak jak nowe Prawo Geodezyjne pisane od lat przez Doradców. Śmiech
odpowiedz zgłoś
do Wójt masz rację, ale weź tu coś zrób,unowocześnij, w takim urzędzie pracują prawie same konie, klapki na oczy i do przodu. Najlepiej nic nie zmieniać, robić po staremu, bo tak robimy od zawsze. Zmienisz literkę w formularzu, albo czcionkę traktują cie jak heretyka. Szczytem umiejętności jest sklecenie kilku zdań w wordzie. Zresztą za takie pieniądze to przychodzą ludzie aby tylko dotrwać do emerytury.
odpowiedz zgłoś
Dlaczego tylko KW-EGiB Żeby ewidencja była aktualna to powinno jeszcze ruszyć : Sądy-KW-EGiB(sądy nawet papierów nie wysyłają)-postępowania spadkowe,zasiedzenia-10 % nieaktualności Ewidencja ludności-EGiB-aktualna wymiana żadna-20% nieaktualności adresów i aktualnych właścicieli. A przede wszystkim wymiana informacji w samych urzędach-mają systemy za ładne pieniądze, a co innego w bazie,co innego w EGiB. No tak ale to już w rękach innych urzędników-jeszcze bym dorzucił mpzp,decyzje o warunkach zabudowy(żądają kopii decyzji wyłaczeniowych do wykazu zmian gruntowych,które wydali w pokoju obok!!!!) pozwolenia na budowę,nie wspominając dróg publicznych , rzek i melioracji podstawowych(30% nieaktualności) ZA AKTUALNOŚĆ EGiB ODPOWIADA SŁUŻBA GEODEZYJNA I INNE ORGANY PAŃSTOWE-jak można żądać przestrzegania przepisów prawa przez prywatnych właścicieli,jeżeli organy państwowe same je łamią!!!
odpowiedz zgłoś
do al pacino riposta błyskotliwa przyznaję ale to nie zmienia faktu że w wielu wielu powiatach jest bardzo zle
odpowiedz zgłoś
ZSIN A kim jesteś szanowny AL, że wiesz, że temat leży? Temat rozwija się znakomicie przynajmniej po stronie GUGiK i kilku miast, które chcą coś zrobić a nie politykują jak wielcy geodeci miejsko/aglomeracyjni. A jaki wspaniały jest projekt rozporządzenia - znam go to wiem - świetna rzecz !!! :) no i teraz na koniec cytat roku, który już widziałem dzisiaj na geoforum - "Eunuch i krytyk z jednej są parafii obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi"
odpowiedz zgłoś
radzio skąd pan Witold ma takie informacje ,przecież temat leży
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS