wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-25| GIS, Mapy, Imprezy

Targi pod znakiem łupków i powodzi

W Państwowym Instytucie Geologicznym w Warszawie trwają IX Targi Geologia Geo-Eko-Tech. Stanowisko dla zwiedzających przygotował GUGiK.


Targi pod znakiem łupków i powodzi

– W zeszłym roku otwieraliśmy te targi modelem wulkanu. W tym roku wybucha prawdziwy wulkan. Fantastycznie to państwo zorganizowaliście, dlatego że będzie mowa o geozagrożeniach – tymi słowami wiceminister środowiska i główny geolog kraju Henryk Jacek Jezierski (fot.) otworzył targi. W swoim wystąpieniu zachęcił do walczenia o środki na geologię, a odnosząc się do wizyty prezydenta Obamy w Polsce, podkreślił, że stoi przed nami wielkie wyzwanie – eksploatacja gazu łupkowego. Jak mówił Jezierski, razem z Amerykanami „Yes, we can”, możemy udokumentować złoża gazu i w sposób ekonomiczny i bezpieczny dla środowiska go eksploatować. Jest to szansa dla polskich firm geologicznych.

W targach (25-26 maja) bierze udział prawie 30 wystawców: firm, instytucji i uczelni. Na stoisku Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii (fot. poniżej) zwiedzający mogli się zapoznać z rządowym geoportalem, a także uzyskać informacje na temat prowadzonych przez Urząd projektów: GDBOT, ISOK czy szkoleń INSPIRE.

W namiocie rozstawionym na terenie PIG, gdzie odbywają się targi, zorganizowano również kącik eksperta, w którym można uzyskać informacje na temat Centralnej Bazy Danych Geologicznych, baz danych geośrodowiskowych i hydrogeologicznych, a także na temat współpracy z samorządami. Na jutro (26 maja) zaplanowano warsztaty dotyczące korzystania z bazy danych Instytutu.

W ramach targów odbywają się dziś (25 maja) konferencje: „Geobezpieczeństwo” oraz „Geologia inżynierska i geotechnika na rzecz bezpieczeństwa inwestycji”. Natomiast jutro w czasie konferencji samorządowej „Geozagrożenia” będzie mowa m.in. o dyrektywie powodziowej UE, znaczeniu map powodziowych oraz ochronie przeciwpowodziowej.

Targi objęły patronatem ministerstwa: Gospodarki, Środowiska i Infrastruktury. Patronem medialnym targów jest redakcja miesięcznika GEODETA oraz portalu Geoforum.pl.

Barbara Stefańska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS