wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-19| GIS, Ludzie

Janusz Dygaszewicz z nagrodą Info-Star

Info-Star to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie informatyki organizowany przez Centrum Promocji Informatyki oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne. Laureatem XIX edycji tej imprezy w kategorii „rozwiązania informatyczne” został dyrektor Centralnego Biura Spisowego Janusz Dygaszewicz.


Janusz Dygaszewicz z nagrodą Info-Star

Wyróżniono go przede wszystkim za sukces – zarówno koncepcyjny, jak i realizacyjny – jednego z największych i najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć informatycznych w polskiej administracji publicznej – Informatycznego Systemu Spisowego na potrzeby realizacji Powszechnego Spisu Rolnego w 2010 r. oraz Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Janusz Dygaszewicz pełni w GUS funkcje: dyrektora Departamentu Programowania i Koordynacji Badań, dyrektora Centralnego Biura Spisowego dla spisów powszechnych w 2010 i 2011 roku oraz zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego. Jest także członkiem Komisji ds. Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych oraz Zespołu Zadaniowego ds. Koordynacji Rozwoju Infrastruktury Informacyjnej Państwa przy Komitecie Rady Ministrów ds. Informatyzacji i Łączności. Uczesniczył ponadto w pracach Rady ds. Implementacji Dyrektywy INSPIRE.

Więcej o wykorzystaniu GIS-u w Narodowym Spisie Powszechnym 2011 oraz wywiad z Januszem Dygaszewiczem w majowym wydaniu GEODETY.


źródło: GUS, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GUS Janusz,szkoda,że nie mamy Ciebie u nas na froncie geodezyjnym-emanujesz nie tylko wiedzą ale i świeżością poczynań. Skoro nie mamy Ciebie w geodezji - to Twoje miejsce już nie w GUS-tylko znacznie wyżej. Ktoś sensowny w Polsce powinien zająć się informatyzacją administracji publicznej,jako jednej spólnej całośći. Fan z północy.
odpowiedz zgłoś
gratuluję Gratuluję , przede wszystkim za determinacje i konsekwencję
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS