wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-19| Geodezja, Firma, Przetargi, Kataster

Tanie mapy dla Warszawy

Aż 3,3 mln zł oszczędzi Urząd Miasta Stołecznego Warszawy na rozstrzygniętym właśnie przetargu na wykonanie numerycznej mapy zasadniczej w postaci wektorowo-obiektowej.


Tanie mapy dla Warszawy
Zamówienie zostało podzielone na cztery części. Warszawski ratusz gotowy był wyłożyć na nie 5,132 mln zł brutto. Wartość podpisanych umów opiewa natomiast na 1,85 mln zł.

W postępowaniu złożono łącznie 24 oferty. Jedynym kryterium ich wyboru była cena, prace zrealizują więc:
• cz I, dzielnica Białołęka, powierzchnia 2810 ha – Tukaj Mapping Central Europe z Krakowa (wartość oferty: 375 tys. zł, czyli 27% budżetu zamawiającego; łącznie złożono 7 ofert);
• cz II, dzielnica Wesoła, pow. 2294 ha – MGGP SA z Tarnowa (460 tys. zł, czyli 33% budżetu; 7 ofert),
• cz III, dzielnica Śródmieście, pow. 1557 ha – OPEGIEKA Elbląg (711 tys. zł, czyli 46% budżetu; 4 oferty);
• cz. IV, dzielnica Praga Północ, pow. 1018 ha – MGGP SA z Tarnowa (304 tys. zł, czyli 38% budżetu; 6 ofert).

źródło: TED, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Czy poprzednio zamawiane mapy z maja 2011 r. już wykonano? Pozdrawiam wszystkich.
odpowiedz zgłoś
bez komentarza z a ł a m k a
odpowiedz zgłoś
bez euforii ja sie pytam kiedy bedzie pozostalych 14 dzielnic zrobionych? na razie to jest sukces jak budowa autostrad przez Grabarczyka. A firmy wyjda na tym jak chinczycy na A2
 1 
odpowiedz zgłoś
masakra ciekaw jestem czy któryś z oferentów oprotestował przetarg, dla mnie to rażąco niskie ceny, i oferty takie powinny zostać odrzucone, ale to Polska. Może w końcu zmienią ustawę o zamówieniach publicznych ;-). Według mnie najniższą ceną jaką może zaakceptować zamawiający to 80% budżetu na przetarg. Reszta do kosza. To by w końcu pobudziło i uzdrowiło gospodarkę. Niestety tak jest w każdej gałęzi gospodarki. Z perspektywy czasu nikomu to nie służy. Dziwi mnie najbardziej podejście samorządów i instytucji państwowych, że nic w tym temacie nie robią. Wolą akceptować buble i obserwować jazdę w dół. Nawiasem mówiąc już jest problem z Chińczykami, którzy mieli wybudować drogi za psie pieniądze. I co? Nie płacą polskim podwykonawcą. Pewnie w końcu skończą robotę, bo praca w Polsce ma być przepustką na rynki zachodniej Europy.
 1 
odpowiedz zgłoś
Nareszcie Mam nadzieję, że kiedy w Warszawie będzie już mapa numeryczna, to może w końcu pojawią się przepisy o stndardach prowadzenia tej mapy (bazy danych). Wszak przepisy są tworzone w mieście Warszawie i bardzo często na podstwie doświadczeń ze stolicy! Prowincja czeka i trzyma kciuki - zarówno za projekt Miasta Warszawy jak i za GUGiK.
odpowiedz zgłoś
Do Zorro :) Zgadzam się z Tobą w 100 % (oczywiście o kosztach się nie wypowiadam - nie znam obecnych realiów). Mam nadzieję, że wreszcie Warszawa będzie miała to, na co zasługuje :) W końcu, za 3 razem ale lepiej późno niż wcale, ortofotomapę udało się wykonać w okresie pomiędzy "bielą a zielenią", jest więc nadzieja że i obecny projekt będzie udany :) Życzę powodzenia i czekam na efekty (mam nadzieję że będzie dostęp w sieci).
odpowiedz zgłoś
JAKOŚĆ Jeśli SIWZ był profesjonalnie przygotowany i będzie egzekwowany to nie ma obaw, że firmy będą cwaniakować i kombinować w sposobie stworzenia wektora. Kwota przeznaczona na wykonanie mapy, skalkulowana przez urząd była w sam raz. To opracowanie powinno tyle kosztować. Zleceń na rynku coraz mniej wszak funkcjonujemy w gospodarce wolnorynkowej. Strach pomyśleć jak to może być zrobione za te pieniądze. Tak więc, rozumiem obawy kolegi "głosu prawdziwego". Ale...ale....na szczęście jest kolega "anioł stróż", którego stwierdzenie ("...przynajmniej nie powinno..:))powinno wszystkich wątpiących uspokoić. Cieszę się, że nareszcie coś się ruszyło w stolicy - trzymam kciuki.
odpowiedz zgłoś
miejmy nadzieję że będzie to miało ręce i nogi, a nie tak jak w Piasecznie, oby tylko warunki zamówienia były dobrze wyegzekwowane i jako geodeci jesteśmy w domu
odpowiedz zgłoś
głosie prawdziwy Piszesz: "Wszystko zwektoryzowane automatem" zdaniem twierdzącym. Cza aby więc obrałeś właściwego nicka? Czy Twoje "oko prawdziwe" czytało warunki techniczne? Wygląda na to, że nie będzie tak źle. Przynajmniej nie powinno... :)
odpowiedz zgłoś
Czy ktoś się zastanowił jakie to będą opracowania. Wszystko zwektoryzowane automatem. Ja potem będę na tych mapach pracował i klął na czym świat stoi.
 2 
odpowiedz zgłoś
@kobiety Pewnie masz rację koleżanko. Czekajmy więc.....
odpowiedz zgłoś
do geodety mężczyznę ocenia się podobno po tym, jak kończy, a nie jak rozpoczyna
 1 
odpowiedz zgłoś
Gospodarnosc Ala za to Geodeta Miejski bedzie błyszczał przed Panią Prezydent jako najgospodarniejszy z dyrektorów:) I nie będzie ważne, że przez 5 lat unikał decyzji tylko ludzi przenosił z miejsca na miejsce i reorganizował BGIK.
odpowiedz zgłoś
przetargi dlaczego w tym kraju wykonanie mapy jest 10 razy tansze niz pozniejsze umieszczenie jej w internecie i nazwanie tego SIP? nie wiem, moze firmy licza ze kolejne czesci beda obwarowane wymogiem wysrubowanych referencji.. w calym kraju takie opracowania chodza ponizej polowy budzetu, szkoda
odpowiedz zgłoś
do mi akurat braku rzetelnosci w szacunkach Zamawiajacemu nie mozna zarzucic. wystarczy spojrzec kto wygral...
odpowiedz zgłoś
Gratuluje Szczególnie urzekło mnie 450 zła /ha w śródmieściu :):):) Powodzenia
odpowiedz zgłoś
prestiż zawodu? czy brak rzetelności w szacowaniu ceny przez Zamawiającego? wszystkie obszary poszły poniżej połowy przeznaczonej kwoty
odpowiedz zgłoś
ceny dziadostwo. niech ktos jeszcze wspomni o prestizu zawodu...
 2 
odpowiedz zgłoś
18 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS