Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-22| GIS, Firma, Edukacja, Software

Szkolenie o ArcGIS 9.2 przez WWW


W październiku firma ESRI zorganizuje internetowe seminarium poświęcone nowym funkcjom kartograficznym w oprogramowaniu ArcGIS 9.2. Użytkownicy będą mogli poznać nową aplikację, której premiera planowana jeszcze na ten rok.

Do tej pory symbolizacja poszczególnych warstw biorących udział w projekcie była zapisywana w pliku szablonowym tego projektu. To znaczy, że obiekty same w sobie, istniejące w geobazie, nie posiadały żadnych symboli, a jeśli skasowany został plik do projektu odpowiadający za tę symbolizację, to po ponownym otwarciu projektu obiekty były przedstawiane jedynie jako punkty, linie, poligony (traciły swoją symbolizację). Teraz w ArcGIS 9.2. tzw. wolne reprezentacje są zapisywane w geobazie jako indywidualny obiekt. Dzięki temu mogą być edytowane, dostosowane do charakterystycznych obiektów (które na mapie pojawiają się tylko raz) bez zmiany geometrii samego obiektu. Dodatkowo umożliwiono korzystanie z ustalonych już reguł (rządzących reprezentacjami) wielu projektom.
Seminarium przeznaczone jest przede wszystkim dla osób znających aplikacje ArcGIS. Odbędzie się ono 12 października o godzinie 16.00, 18.00 i 22.00 czasu Greenwich. Więcej informacji na stronie internetowej firmy ESRI.

Źródło: ESRI


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS