wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-17| Firma

Grupa Sygnity: pierwszy zysk od 5 lat

W I kwartale 2011 roku Grupa Kapitałowa Sygnity uzyskała przychody w wysokości 111,98 mln zł, zanotowała zysk operacyjny w wysokości 1,37 mln zł oraz stratę netto na poziomie 1,15 mln zł. Grupa pierwszy raz od 5 lat wygenerowała więc zysk na poziomie operacyjnym w I kwartale roku obrotowego.


Grupa Sygnity: pierwszy zysk od 5 lat

Wyniki te to efekt zakończonego procesu restrukturyzacji prowadzonego intensywnie w roku 2010. W I kwartale grupa zmniejszyła koszty ogólnego zarządu o blisko 9 mln zł, co oznacza spadek o ponad 37% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2010. Spółka zdecydowanie poprawiła też wysokość marży brutto na sprzedaży, utrzymując ją na poziomie ponad 20% w porównaniu do 13% w I kwartale roku ubiegłego. Grupa ustabilizowała też wysokość kosztów sprzedaży na poziomie 7-8 mln zł w ujęciu kwartalnym.

W omawianym okresie, w porównaniu do 2010 roku, zdecydowanie wzrósł udział sektora publicznego w sprzedaży ogółem (do 42%). Sektor ten zanotował wzrost o 22% (z 38,7 mln do 47,3 mln). Największy wzrost (o 42%) odnotował jednak pion general business (z 12,7 mln do 18,1 mln zł). Grupa zwiększyła też wyraźnie udział sprzedaży produktów i usług w przychodach ogółem w porównaniu do I kwartału roku 2010. W omawianym okresie grupa wygenerowała blisko 103 mln zł z tytułu sprzedaży produktów i usług, co stanowi 92% przychodów.

Grupa utrzymała na stabilnym poziomie poziom zadłużenia. Na 31 marca 2011 łączne zadłużenie wynosiło 46 mln zł, a zadłużenie netto 13 mln zł (saldo kredytów i obligacji oraz posiadanych środków pieniężnych). Warto podkreślić, że spółka korzystała głównie ze środków uzyskanych z emisji obligacji i posiadała niewykorzystane limity kredytowe na kwotę 63 mln zł. W omawianym okresie spółka wyraźnie zmniejszyła też wielkość puli obligacji krótkoterminowych na rzecz długoterminowych.

W I kwartale 2011 r. grupa kontynuowała konsolidację spółek zależnych, ogłaszając plan połączenia spółki Sygnity ze spółkami PB Polsoft oraz Sygnity Technology. Na początku kwietnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Sygnity wyraziło zgodę na połączenie ze spółką Projekty Bankowe Polsoft oraz ze spółką Sygnity Technology. Pod koniec kwietnia doszło do formalnego połączenia spółek Sygnity oraz Sygnity Technology.

źródło: Sygnity


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
S 5.900.000 zł
odpowiedz zgłoś
AGEO-KPG a czy AGEO zapłaciło już za KPG?
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS