wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-17| Firma

Bardzo dobry kwartał dla SMT Software

SMT Software, notowana na NewConnect informatyczna spółka z Wrocławia, podała do publicznej informacji wyniki finansowe za I kwartał 2011 r. Firma zakończyła go kolejnym rekordem.


Bardzo dobry kwartał dla SMT Software <br />
fot. JK
fot. JK

Sprzyjająca koniunktura oraz kontynuacja zleceń z roku poprzedniego sprawiły, iż SMT Software zamknęła pierwszy kwartał sprzedażą netto wynoszącą 6,42 mln zł, co stanowiło wzrost o 127% w stosunku do przychodów zrealizowanych w pierwszym kwartale roku 2010 (2,82 mln zł). W okresie od stycznia do marca 2011 r. spółka wypracowała również prawie dwukrotny wzrost wyniku EBIDTA (1,03 mln zł) i prawie trzykrotnie większy zysk netto (0,72 mln zł) w porównaniu z analogicznym okresem roku 2010 (0,24 mln zł).

Na osiągnięcie powyższych wyników w znaczącym stopniu miała wpływ kontynuacja realizacji zlecenia dla firmy Microsoft, czyli prace nad rozwojem wyszukiwarki Bing. Znaczną część przychodów generuje również alians strategiczny z Deloitte, w ramach którego SMT Software jest wykonawcą technicznych elementów projektów doradczych partnera. Istotny wpływ na wypracowany wynik miała ponadto ogólna intensyfikacja działań sprzedażowych we wszystkich obszarach działalności spółki, a szczególnie działania holenderskiego oddziału.

„Bardzo dobre wyniki za pierwszy kwartał są dla mnie zapowiedzią osiągnięcia przez nas dobrych wyników w całym roku 2011” – powiedział Sebastian Łękawa, prezes zarządu SMT Software SA. „Wynika to ze specyficznej sezonowości, jaką charakteryzuje się nasza działalność, zwykle odznaczająca się intensywnym zwiększeniem przychodów w czwartym kwartale każdego roku. Świadomość tego, iż przychody netto ze sprzedaży w I kwartale 2011 są wyższe od przychodów z rekordowego IV kwartału 2010, sprawia, że ze spokojem mogę powiedzieć, iż rok 2011 zapowiada się dla SMT Software obiecująco.”

źródło: SMT Software


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS