wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-09| GNSS, GIS, Software

Sprawniejsze prace terenowe z ArcPad

ArcPad 10.0.2 to najnowsza wersja mobilnej aplikacji Esri, która sprawia, że kartowanie różnych obszarów oraz gromadzenie danych w terenie jest o wiele łatwiejsze. Wersja ta poszerza możliwości wstawiania adnotacji oraz zwiększa dostęp do podstawowych danych geograficznych.


Sprawniejsze prace terenowe z ArcPad

ArcPad łączy zaawansowane możliwości GIS-u i GPS służące szybkiemu oraz sprawnemu zdobywaniu, edytowaniu i wyświetlaniu informacji geograficznych. Poza tym dane krytyczne mogą być teraz współdzielone przez pracowników danej organizacji. Ulepszone możliwość wersji 10.0.2 pozwolą również w prosty sposób dodawać, usuwać i modyfikować standardowe narzędzia ArcPad. Użytkownicy mogą teraz tworzyć niestandardowe paski narzędziowe lub paski narzędziowe dedykowane określonym projektom i zadaniom wykonywanym w środowisku ArcPad. Podobnie jak w poprzednich wersjach można także dostosowywać aplikację do swoich potrzeb – dodając w ArcPad Studio własne narzędzia, które zawierają scenariusze działań i zachowań.

W nowej wersji zostały udoskonalone: warstwa graficzna oraz wsparcie dla dodawania adnotacji – grupy przypisów w ArcGIS mogą być teraz eksportowane jako pojedyncze warstwy graficzne w ArcPad. Dzięki temu o wiele lepsze staje się dopasowanie tekstu i symboli geometrycznych między grafikami ArcPad i ArcGIS Desktop. Użytkownicy mogą wybierać między wysyłaniem wszystkich grup przypisów na raz z pomocą „Get Data for ArcPad wizard” lub wysyłaniem jednej grupy adnotacji w danym czasie z narzędziem „Export Graphics Layer For ArcPad”.

Inne ulepszenia w ArcPad 10.0.2 to:
• Skrót dla aplikacji ArcPad – użytkownicy mogą tworzyć skrót do uruchomienia swoich projektów ArcPad z pulpitu lub głównego menu. Mogą także wybierać, czy uruchomić ArcPad tylko ze standardowymi czy również z niestandardowymi paskami narzędziowymi.
• Zaktualizowany system pomocy – ArcPad Pomoc została ulepszona o nowe tematy i rozszerzenia dla istniejących menu i funkcji.

źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS