wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-21| GIS, Mapy, Firma, Software

Tele Atlas Polska i coraz więcej map


Wczoraj w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy Tele Atlas. Ogłoszono na niej oficjalne otwarcie działalności Tele Atlas Polska – centrali na środkową i wschodnią Europę. Zapowiedziano także zwiększenie zasięgu map cyfrowych dla tej części Europy.

Tele Atlas w Polsce rozpoczął działalność od przejęcia w październiku 2005 roku warszawskiej firmy PPWK GeoInvent – autora systemu do mobilnego tworzenia map, przyspieszającego proces gromadzenia danych i aktualizacji map. Dzięki temu Tele Atlas może teraz szybko dostarczać klientom mapy, dane i obrazy. Firma Tele Atlas Polska powstała w ramach grupy zajmującej się rozwijaniem technologii mobilnego tworzenia map i przetwarzania obrazów. Obecnie otwiera dwa biura: w Łodzi i w Warszawie. Światowe Centrum Technologii Zbierania i Przetwarzania Obrazów Tele Atlas w Łodzi będzie prowadziło badania i rozwijało technologie mobilnego tworzenia map, a także będzie zajmowało się opracowaniem zebranych obrazów. Warszawskie biuro zajmie się natomiast rozwojem baz danych w Polsce i krajach nadbałtyckich.
Do bazy map cyfrowych Tele Atlasu pod koniec tego roku dołączone zostaną mapy Łotwy i Estonii, w pierwszym kwartale 2007 roku gotowa będzie mapa Litwy (z pełnym opisem ulic), w trzecim kwartale mapa Węgier, a potem rozszerzone zostaną mapy Polski, Estonii i Łotwy.

W Tele Atlas Polska pracuje obecnie ponad 150 osób, a w najbliższym czasie zostaną zatrudnieni kolejni specjaliści z dziedziny GIS i informatyki.

MP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS