wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-06| GIS, Mapy, Software

Kto zmierzy poziom decybeli na drogach?

Centrala Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na sporządzenie map akustycznych dla dróg krajowych o ruchu powyżej 3 mln pojazdów rocznie o łącznej długości 7,7 tys. km.


Kto zmierzy poziom decybeli na drogach?
Przetarg podzielono na dziewięć zadań dla dróg w województwie:
1) mazowieckim (1 tys. km),
2) wielkopolskim (985 km),
3) dolnośląskim i opolskim (898 km),
4) lubuskim i zachodniopomorskim (576 km),
5) pomorskim i kujawsko-pomorskim (854 km),
6) małopolskim i podkarpackim (939 km),
7) podlaskim, warmińsko-mazurskim i lubelskim (965 km),
8) łódzkim i świętokrzyskim (948 km),
9) śląskim (536 km).

Łączna wartość wadium wynosi 196 tys. zł. Termin składania ofert mija 15 czerwca. Kryterium ich wyboru będzie najniższa cena. Usługę należy wykonać od 10 lipca 2011 do 30 grudnia 2011 r.

Źródło: GDDKiA, BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@asas drogi Asas - zwróc uwagę na zdanie ... dla dróg krajowych o ruchu powyżej 3 mln ... - w szczególności na "..powyżej.."
odpowiedz zgłoś
Zagadka @echolokator - postudiuj akustykę to się dowiesz. Polecam AGH lub Univererk Wrocławski.Hałas drogowy obliczany jest z modelu francuskiego. Analizuje się osobno hałas: drogowy, kolejowy, przemysłowy, lotniczy. Dla każdego jest inny model obliczeniowy - inna norma. Poza tym nakładanie się dźwięków? Masz na myśli interferencje fal dźwiękowych prowadzącą do wzmocnienia sygnału. Otóż jest to możliwe przy jednakowych źródłach hałasu, których czestotliwości fal fal są jednakowe. Na chłopski rozum: włączysz suszarkę o mocy 85 dB a następnie agregat o mocy 100 dB, to jaki będzie poziom hałasu? Odpowiedź: 100 dB.
odpowiedz zgłoś
Zagadka Dlaczego wzdłuż torów na tym obrazku nie ma źródła hałasu z linii kolejowej ? Czyżby liczył się tylko hałas z drogi ? A nakładanie się dźwieków ?
odpowiedz zgłoś
to tyle mamy dróg w Polsce? :) wg wiki: W Polsce istnieją 93 drogi krajowe, o numerach od 1 do 94 (z wyłączeniem 89). Ich łączna długość to 18 520 km (2008
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS