wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-05| Edukacja, Instytucje, Imprezy

Jubileusz na Uniwersytecie Przyrodniczym

Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UP we Wrocławiu w tym roku obchodzi 60-lecie. Uroczystości z tej okazji połączone ze zjazdem absolwentów zaplanowano na 15-17 września.


Jubileusz na Uniwersytecie Przyrodniczym

Chętni do wzięcia udziału w jubileuszu już mogą zarejestrować się poprzez stronę internetową. Program obejmuje: • sesję plenarną, w tym wystąpienia władz uczelnianych i państwowych/samorządowych oraz wręczenie medali; • walne zgromadzenie Zrzeszenia Absolwentów Wydziału; • zwiedzanie laboratoriów i jednostek organizacyjnych wydziału oraz zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem; • spotkania towarzyskie.
Patronat honorowy nad uroczystościami jubileuszowymi objął marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Koszt udziału 130 zł.

Wydział obecnie prowadzi studia na sześciu kierunkach: architektura krajobrazu, budownictwo, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria środowiska, geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna, a od nowego roku akademickiego uruchamia kierunek inżynieria i gospodarka wodna. Jedną z jednostek WIKSiG jest Instytut Geodezji i Geoinformatyki.

W 1951 z Uniwersytetu i Politechniki Wrocławskiej wyodrębniła się Wyższa Szkoła Rolnicza. Jedną z katedr ówczesnego Wydziału Melioracji Rolnych była nowoutworzona Katedra Miernictwa (jej wieloletnim kierownikiem był Roman Hlibowicki). W zeszłym roku obchodzono 50-lecie studiów na UP na kierunku geodezja i kartografia.

Żródło: IGIG UP, BS


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS