wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-05| GIS, Przetargi

GUGiK zamawia implementację węzłów

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił przetarg o wartości ponad 21 mln zł na implementację węzłów infrastruktury informacji przestrzennej oraz wytworzenie narzędzi do obsługi modułów mapowych.


GUGiK zamawia implementację węzłów

Przedmiotem zamówienia jest m.in.

 • opracowanie zasad organizacji i zarządzania realizacją niniejszego zamówienia,
 • opracowanie wytycznych dla infrastruktury technicznej, zapewniających wydajną pracę modułów SDI i SDI+,
 • wytworzenie lokalnego węzła SDI i komponentu SDI+, w szczególności:
  • zaprojektowanie oraz przygotowanie zestawu oprogramowania realizującego zadania lokalnego węzła SDI oraz uruchomienie usługi hostowania lokalnego węzła SDI,
  • zaprojektowanie oraz przygotowanie zestawu oprogramowania komponentu SDI+,
  • wdrożenie lokalnego węzła SDI i komponentu SDI+ w infrastrukturach GUGiK i beneficjentów projektu,
  • dostarczenie dokumentacji SDI i SDI+.
 • świadczenie usług obejmujących:
  • przeprowadzenie szkoleń z zakresu użytkowania i administrowania modułami SDI i SDI+,
  • wsparcie techniczne z zakresu administracji systemami SDI i SDI+.

Przetarg organizowany jest w procedurze ograniczonej przyspieszonej. Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać do 18 maja. Kryteriami wyboru ofert będą: cena (40%) oraz „kryteria jakościowo-techniczne próbki” (60%). Wadium: 250 tys. zł.

Przewidywany czas realizacji zamówienia to 9 miesięcy. Szacunkowa wartość to blisko 21,2 mln zł netto, z czego ponad 7 mln zł przewidziano na zamówienia uzupełniające.

Źródło: GUGiK, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Co dalej... link=kio-potwierdza-nieprawidlowosci-w-msip".
odpowiedz zgłoś
Co dalej... ...Kto zechce to znajdzie .... id=9656
odpowiedz zgłoś
Co dalej... ....coś się ucięło "http://www.geoforum.pl/?page=news
odpowiedz zgłoś
Co dalej... .......Ktoś z komentujących napisał, że "tam gdzie wchodzą w grę pieniądze nie ma zbiegów okoliczności", a należy dodać, że tym bardziej jest to prawdą gdy w grę wchodzą ogromne pieniądze. Łatwość uzyskiwania dużych pieniędzy w jednym miejscu sprawia, że korporacje piorą mózgi urzędnikom, proponują korzystne (dla siebie) koncepcje i kierują ich działania w oczekiwanym przez siebie kierunku. Opamiętania życzę. Proponuję też lekturę "http://www.geoforum.pl/?page=news
odpowiedz zgłoś
Co dalej... Wiem, że nie jest łatwo zarządzać geodezją. Wszystkie poprzednie ekipy (obecna również) wiele zapowiadały, ale niewiele udało się im zrobić. Zawsze były jakieś problemy albo ze złymi ministrami albo z pieniędzmi albo przepisami. Dodatkowo przecież nikt nie ma też monopolu na mądrość i nieomylność. Geodezja jakoś sama się jednak rozwijała niezależnie od wiatrów politycznych i ekip GUGiK-u. Działo się tak dzięki zaangażowaniu środowiska naukowego, firm geodezyjnych i szeregu uczciwych i sumiennych urzędników. Duże firmy (korporacje) nie uczestniczyły w tej pracy pozytywistycznej uważając, że niewiele z tego uzyskają. Sytuacja się zmieniła radykalnie kiedy w geodezji pojawiły się duże pieniądze i kiedy można je pozyskiwać na wysokim szczeblu (w jednym miejscu).....
odpowiedz zgłoś
Do karawaniarza Karawaniarz ma rację. Dokładnie to przeczytajcie.
odpowiedz zgłoś
do Jurek Sprytnie sprytnie, mógłbym rzec -letnio-ciepło, ale do gorąco jeszcze Cię kawałek drogi czeka, drogi niby-Jurku. Strzelaj dalej
odpowiedz zgłoś
szukam kolegów Czy TOP MODEL TERENU to ty Walduś ???
odpowiedz zgłoś
warunki dla firm Kurcze, jakieś dziwne te warunki. W terycie2 przetarg jest za 6mln a trzeba zrobić system za 3mln. Tu natomiast jest 21mln (prawie 4 razy więcej) a trzeba zrobić system za 4mln. Skoro z pierwszego przetargu można wywnioskować zależność 50%, to teraz wymaganie powinno być na poziomie 10mln. Czyżby nie było wykonawców, spełniających warunki? a może źle jest w przetargu na teryt, gdzie wtedy wymóg byłby na poziomie raptem 1mln zł???
odpowiedz zgłoś
Za darmo? Ale czy opieka techniczna też za darmo plus pozyskiwanie danych i utrzymywanie zasobu? W którym miejscu INSPIRE mówi o jednym oprogramowaniu? Mędrcy przemówcie, ja dopiero się uczę.
odpowiedz zgłoś
Lekarzu, ulecz się sam Może napisz coś, co ma związek ze sprawą i nie baw się w politka, który krytykę domniemanej, jedynej słusznej idei, sprowadza do probemów osobistych osoby wygłaszjącą krytykę. Napisz coś o INSPIRE i działaniach GUGiK. Trochę więcej dowcipu i polotu. Znalazł się lekarz telepata.
odpowiedz zgłoś
do komentatorów To forum to jakieś zbiorowisko zaatakowanych przez Helicobacter pylori, a u niektórych diagnozuje jeszcze permanentny refluks - współczuję, rzygajcie sobie, rzygajcie bo to przecież takie proste, a jakie przyjemne :) tylko niesmak w paszczy pozostaje. :) :) :) ubaw po pachy !!!
odpowiedz zgłoś
my naiwni tu nie trzeba szukać trzeciego dna:) sprawa jest bardzo bardzo prosta. Wdrażamy węzeł SDI w każdym powiecie - jedno oprogramowanie. Wraz z węzłem damy dodatkowo (np. za darmo) naszą ewidencje gruntów. A Agencja jak ruszy od nowego roku nie będzie musiała się martwić o jednolite oprogramowanie. i wilk syty i owca cała. Gratuluję jedynie chłopakom spod znaku agd, za tak konsekwentne działanie.
odpowiedz zgłoś
Do dzieła Sprawę trzeba oddać w ręce prawnika. Niech sprawdzi czy GUGiK nie działa wbrew dyrektywie INSPIRE. U nas oczywiście parę osób odczytało INSPIRE na swój sposób i dąży do stworzenia jakiegoś monopolu. Powiaty tworzą zasób, finansują go, utrzymują, a teraz paru gości w białych kołnierzykach będzie chciało wszystko przejąć w swoje łapy.GUGiK wychodzi z założenia, że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Panie, Panowie obejrzyjmy bardzo dokładnie tego konia, bo to może być KOŃ TROJAŃSKI.
odpowiedz zgłoś
konkurs 2-3 lata temu był no to konkurs organizowany przez GUGIK, były wdrożenia pilotażowe - w sumie za ponad 10 mln PLN i teraz znowu to samo wydajemy pieniądze? A dróg na EURO nie ma - będzie za to nowy portal.
odpowiedz zgłoś
Niech żyje duch INSPIRE A miało być tak pięknie! Dyrektywa, infrastruktura, kompetencje, dystrybucja, standardy, usługi, rynek. Ci, którzy mają kompetencje i dane mieli udostępnić dane i usługi. A tu taki miły prezent GUGIK-u na pożegnanie. Ci, którzy mają dane i kompetencje dostaną węzełki, żeby się nie przemęczali. Przy okazji zostanie ustanowiony nowy standardzik- oprogramowania. Monopolik za publiczne pieniądze. A te węzełki to będą za darmo? Czy będzie nakaz ich wzięcia? Czy urząd, urzędowi może coś dać, skoro ten jest niezależną instytucją? Czy to nie jest omijanie zamówień publicznych w tych instytucjach? A gdzie są zgody beneficjentów, na takie obdarowanie. Zapewne w ramach projektu o dofinansowanie zostały podpisane:) No i te węzełki zapewne urosną i potem zaczną pożerać wszystkie dane przestrzenne, w gminie, powiecie. Zapewne też w ramach jakieś cudownej darowizny - nakazu. Niech żyje duch usług INSPIRE!
odpowiedz zgłoś
. zamiast wywiadu terenowego wywiad środowiskowy;)
odpowiedz zgłoś
Węzły w walce z kibolami Czyżby ostatnie ekscesy kibiców w Bydgoszczy i stanowcze działanie władz zaowocowały następującym zapisem w ogłoszeniu - "Ponadto, zakres realizacji zadania obejmuje przygotowanie i wdrożenie rozwiązań, które będą wykorzystane do obsługi EURO 2012 w ramach zapewniania bezpieczeństwa uczestnikom oraz bezpiecznego przebiegu turnieju." Nareszcie odpowiednie służby będą mogły spoza biurek analizować położenie przestrzenne kiboli w skali kraju i wskazywać mieszkańcom kraju i przyjezdnym, najbardziej optymalną drogę ucieczki. Tylko kto będzię pozyskiwał dane, szczególnie o kibolach? :)
odpowiedz zgłoś
no cóż jak widać prace wykona nie ten kto się na tym zna (obserwuję z racji zawodu kto stoi za obecnym funkcjonowaniem węzłów) ale ten kto ma duże zagraniczne plecy:) życzę powodzenia beneficjentom
odpowiedz zgłoś
Gra w oko Nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy? No cóż, przetarg ograniczony, tylko pięciu z największymi możliwościami będzie dopuszczonych do walki o supłanie węzełków za 21 mln. Kto będzie najlepszy i będzie miał oko? Puszczam do wszystkich oczko ;) Tak są realizowane oddolne inicjatywy budowy węzłów infrastruktury informacji przestrzennej, oczywiście zgodnie z dyrektywą INSPIRE. Mamy monopol spirytusowy i chyba będziemy mieć też węzłowy.
odpowiedz zgłoś
20 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS