wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-05| GIS, Mapy

Jakie TBD w 3D?

W ramach pracy doktorskiej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie powstaje koncepcja TBD3D. Jej autorka, mgr inż. Urszula Cisło-Lesicka, zaprasza do wypełnienia krótkiej ankiety, której wyniki będą wykorzystane przy wyborze symboli 3D.


Jakie TBD w 3D?

Zbudowanie Bazy Danych Obiektów Topograficznych to jedno z priorytetowych zadań administracji geodezyjnej. Pracy nad BDOT, popularnie nazywanej TBD, jeszcze wiele, ale jeśli utrzyma się dobre ostatnio tempo, to za 2-3 lata baza powinna być załadowana i nowocześnie zarządzana. Czas pomyśleć o dalszej przyszłości. Wszak technologia GIS zaczyna coraz odważniej zmagać się z trzecim wymiarem. Warto już dziś podyskutować, jak mogłaby wyglądać „mapa topograficzna 3D”.

Źródło: Krystian Pyka (AGH)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
TBD i NMT Czytałem opis TBD3D przy ankiecie i formalnie, nie jest tak, że w TBD oddzielony jest obraz wysokościowy od sytuacji! Ciągle mamy komponent NMT, który powinien być spójny (topologiczny) z komponentem ORTO i TOPO, a o KARTO już nie wspomnę. Oczywiście teraz już nie zleca się komponentu NMT razem z TOPO i ORTO, więc rzeczywiście praktycznie relacja sytuacji do danych wysokościowych została zerwana. Ale kogo to dzisiaj obchodzi ...
odpowiedz zgłoś
Ankieta Chętnie wypełnię ankietę, jeśli będzie w niej możliwość wyboru takiej odpowiedzi, która będzie zgodna z moimi poglądami. Jeśli nie podobają mi się obydwa znaki o które Pani pyta więc muszę mieć możliwość udzielenia takiej odpowiedzi. Obecnie jestem zmuszany aby wybrać A lub B.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS