wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-04| Geodezja, Mapy, Teledetekcja

Siedziba bin Ladena z satelity

Firma DigitalGlobe opublikowała zdjęcia satelitarne kompleksu, w którym został zastrzelony Osama bin Laden.


Siedziba bin Ladena z satelity
Zdjęcia przedstawiają miejscowość Abbottabad w północnym Pakistanie. Najwcześniejsze pochodzące z czerwca 2005 roku, pokazuje, że pierwotnie posiadłość, w której ukrywał się terrorysta zajmowała powierzchnię 1795 m kw.

Czarno-biały obraz ze stycznia br. wskazuje na to, że kompleks powiększył się ponad dwukrotnie i został podzielony na sektory oddzielone wysokimi murami. Do każdego prowadziła z zewnątrz osobna brama. By dostać się do budynku głównego, należało przekroczyć także dodatkową bramę znajdującą się wewnątrz obiektu.
Osama bin Laden został zastrzelony przez oddział specjalny armii amerykańskiej 2 maja br. Terrorysta był odpowiedzialny za liczne zamachy, w tym za atak na World Trade Center w Nowym Jorku, w którym 11 września 2001 roku zginęło 2749 osób, w tym sześciu Polaków.
DigitalGlobe, JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jednostka oraz GIS Jeśli już to oddział specjalny amerykańskiej marynarki(U.S. Navy) a konkretnie NAVY SEALS DEVGRU :). A tak przy okazji to dyr. CIA podziękował po akcji między innymi National Geospatial-Intelligence Agency czyli GIS-owej agencji wywiadu za geoinformacyjne wsparcie całej operacji. Czyli nawet Osama zszedł z tego świata dzięki GIS.
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS