wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-29| Geodezja, GIS, Instytucje

"Projekt norweski" przedłużony

Analiza i ocena zagrożeń oraz szanse związane z realizacją tzw. projektu norweskiego stały się przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia Rady Programowej Projektu. Spotkaniu, które odbyło się 21 kwietnia br., przewodniczył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.


"Projekt norweski" przedłużony <br />
fot. Iwona Dybowska
fot. Iwona Dybowska

Projekt o pełnej nazwie „Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacja usług publicznych świadczonych przez służbę geodezyjną i kartograficzną” realizowany jest przez samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z głównym geodetą kraju oraz samorządami powiatu piaseczyńskiego i miasta Płocka. Merytorycznego wsparcia w opracowaniu jego założeń, a także w pokonywaniu kolejnych etapów realizacji udziela Mazowszu przedstawiciel norweskiej geodezyjnej administracji publicznej.

Jego głównym celem jest poprawa jakości zadań wykonywanych przez administrację publiczną w zakresie prowadzenia, udostępniania i aktualizowania publicznych rejestrów geodezyjnych. Posiedzenie Rady Programowej stało się okazją do zaprezentowania stanu realizacji przedsięwzięcia oraz omówienia zagrożeń związanych z wdrażaniem w życie poszczególnych jego etapów. Marszałek Adam Struzik podkreślił, że rozwój gospodarczy regionu jest uwarunkowany możliwościami dostępu do aktualnych danych przestrzennych, bez których dziś nie może być mowy o rzetelnej ocenie możliwości inwestycyjnych, monitoringu zmian w regionie, opracowywaniu strategii i podejmowaniu decyzji. Marszałek zaprezentował m.in. wpływającą na realizację projektu sytuację powiatu piaseczyńskiego, poruszył kwestię zagrożenia związanego z przyjęciem ostatecznego modelu danych oraz z produkcyjnym wdrożeniem systemów informatycznych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a przewidywany termin jego realizacji został przedłużony do końca kwietnia 2012 roku (początkowo planowano, że przedsięwzięcie będzie zakończone w kwietniu br.)

Źródło: Mazovia.pl, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Piaseczno to co teraz nazywa się tam mapą numeryczną jest jakąś kpiną, o terminach nie piszę bo każdy wie jak jest
odpowiedz zgłoś
do geodety Oczywiście że starosta ma swoich pracowników, którym musi ufać, jeżeli ktoś traci zaufanie musi swoje stanowisko opuścić. Tak było w Piasecznie. Z drugiej strony starosta wiedział że w jego gospodarstwie dzieje się bardzo źle. Były spotkania z geodetami, na których został poinformowany o sytuacji wykonawców i "prężnej" pracy ośrodka. To on dopuścił do tego co się stało, dopuścił przez zaniechanie, brak kontroli. Wolał wydawać pieniądze powiatowe w firmie żony, a radnego który sprawę nagłośnił oskarżył o ujawnianie danych osobowych z faktury.
odpowiedz zgłoś
szanowny geo-wpi Zgadzam się co do tempa, realizacji projektu i oceny rady. Natomiast Starosta działał w tej materii za pośrednictwem geodety powiatowego i to on ponosi odpowiedzialność za bajzel jaki powstał. Oczywiście finalnie Starosta ale trudno żeby był wszędzie od tego ma pracowników merytorycznych dobrze opłacanych żeby poprawnie wykonywali swoje obowiązki.
odpowiedz zgłoś
Konkrety ! Dlaczego projekt został przedłużony ? Model danych został już opracowany przez opegiekę, czyżby był zły ? Jakie są rzeczywiste powody opóźnienia ? Kiedy ja, geodeta z powiatu piaseczyńskiego będę korzystał z dobrodziejstw mapy numerycznej, kiedy będę mógł zgłaszać pracę przez internet ?, kiedy w internecie będzie aktualna mapa ? Mam już dość czekania na "nowoczesne" rozwiązania. Odpowiedzialność za cały ten bałagan leży na barkach starosty, kiedy on się na ten temat wypowie. Pewnie nigdy bo go to nie interesuje. Ucieka tylko przed sądem do szpitalnego łóżka, można więc wymagać od niego męskiej postawy ? A rada projektu niech lepiej zamieni swoje notebooki na łopatki i bawi się w piaskownicy, może się czegoś pożytecznego nauczą !
odpowiedz zgłoś
Gratulacje ! Gratuluję dobrego samopoczucia i wysokiej samooceny radzie programowej. Roczny poślizg i wszystko w porządku, za takie opóźnienie wykonawca komercyjny musiałby wyprzedać ostatnie ołówki, a tutaj po prostu przedłużamy. Ktoś opracował harmonogram, ktoś to zatwierdził, podpisał się. Projekt się opóźni, co zawsze pociąga za sobą zwiększenie kosztów, kto za to zapłaci ? Jeśli tak lekką ręką można manipulować datami to efekt końcowy może być całkowicie zbędny (w kwietniu 2012 też można przenieść zakończenie o rok). Pieniądze muszą być wydane, efekt projektu jak widać może być tylko teoretyczny (pomorski też). Pozdrawiam i życzę następnych "udanych" projektów i jeszcze większego poczucia własnej wartości ( w pln ?) dla "projektantów"
odpowiedz zgłoś
Agent - Administrator postępowania administracyjne będzie przeprowadzał Administrator - a Agencja nie powstanie za chwilę tylko w przyszłym roku - może już od połowy stycznia !!!
odpowiedz zgłoś
agencja A za chwilę powstanie agencja katasru i mamy centralizację tylko jestem ciekaw kto będzie przeprowadzał postępowania administracyjne(sic!).
odpowiedz zgłoś
tak Bo to jest taka matra6.
odpowiedz zgłoś
co bardziej wprawni i złosliwi nazwaliby ów projekt matra6.
odpowiedz zgłoś
projekt A co ten projekt ma wykazać. Już na starcie poślizg roczny. z tego co wiem rejestry geodezyjne to głównie starostowie a po co im TBD. Czy nie są to kolejne pieniądze wydane bez pomysłu, bez planu aby było. Ile powiatów bierze w tym udział? Bo z mojej wiedzy to piaseczyński i miasto Płock i nie wiem dlaczego tyle kasy pompowanej jest w te dwa miejsca a co z resztą? Czy to kolelejny projekt pilotażowy finansowany z podatków tak jak matra, TBD itp.
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS