Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-29| Geodezja, GIS, Instytucje

"Projekt norweski" przedłużony

Analiza i ocena zagrożeń oraz szanse związane z realizacją tzw. projektu norweskiego stały się przedmiotem dyskusji podczas posiedzenia Rady Programowej Projektu. Spotkaniu, które odbyło się 21 kwietnia br., przewodniczył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.


"Projekt norweski" przedłużony <br />
fot. Iwona Dybowska
fot. Iwona Dybowska

Projekt o pełnej nazwie „Wypracowanie i wdrożenie innowacyjnych metod integracji danych katastralnych, mapy zasadniczej i Bazy Danych Topograficznych oraz modernizacja usług publicznych świadczonych przez służbę geodezyjną i kartograficzną” realizowany jest przez samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z głównym geodetą kraju oraz samorządami powiatu piaseczyńskiego i miasta Płocka. Merytorycznego wsparcia w opracowaniu jego założeń, a także w pokonywaniu kolejnych etapów realizacji udziela Mazowszu przedstawiciel norweskiej geodezyjnej administracji publicznej.

Jego głównym celem jest poprawa jakości zadań wykonywanych przez administrację publiczną w zakresie prowadzenia, udostępniania i aktualizowania publicznych rejestrów geodezyjnych. Posiedzenie Rady Programowej stało się okazją do zaprezentowania stanu realizacji przedsięwzięcia oraz omówienia zagrożeń związanych z wdrażaniem w życie poszczególnych jego etapów. Marszałek Adam Struzik podkreślił, że rozwój gospodarczy regionu jest uwarunkowany możliwościami dostępu do aktualnych danych przestrzennych, bez których dziś nie może być mowy o rzetelnej ocenie możliwości inwestycyjnych, monitoringu zmian w regionie, opracowywaniu strategii i podejmowaniu decyzji. Marszałek zaprezentował m.in. wpływającą na realizację projektu sytuację powiatu piaseczyńskiego, poruszył kwestię zagrożenia związanego z przyjęciem ostatecznego modelu danych oraz z produkcyjnym wdrożeniem systemów informatycznych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a przewidywany termin jego realizacji został przedłużony do końca kwietnia 2012 roku (początkowo planowano, że przedsięwzięcie będzie zakończone w kwietniu br.)

Źródło: Mazovia.pl, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS