wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-27| Mapy

Znamy mapy roku 2010

14 kwietnia br. podczas XX Szkoły Kartograficznej w Brunowie k. Lwówka Śląs­kie­go rozstrzygnięto jedenastą już edycję konkursu „Mapa Roku”. W porównaniu do ubieg­­łorocznego konkursu zgłoszono więcej tytułów – ogółem było ich 27, a przesłało je 10 wydawców.


Znamy mapy roku 2010
Niestety, podobnie jak w zeszłym roku, nie udało się przeprowadzić konkursu w kategorii „Szkolne mapy ścienne i atlasy” z powodu niewystarczającej ilości tytułów i wydawców – swoje publikacje atlasowe zgłosiły Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne z Warszawy (atlas geograficzny dla gimnazjum i atlas historyczny dla szkoły podstawowej) oraz wydawnictwo Nowa Era, także z Warszawy (atlas do przyrody i mapa ścienna „Wielkie odkrycia geograficzne”). Zostały one wyeksponowane poza konkursem.

W wyniku tajnego głosowania przyznano nagrody Stowarzyszenia Kartografów Polskich oraz Nagrodę Publiczności. Nagrody SKP uzyskały mapy:

• w kategorii „mapa turystyczna”:
1. miejsce – Biebrzański Park narodowy. Skala 1:85 000. ExpressMap Polska, Warszawa.
2. miejsce – Ziemia Kłodzka (z pograniczem polsko-czeskim). Skala 1:100 000. Wydawnictwo Kartograficzne Eko-Graf, Wrocław.
3. miejsce (ex aequo) – Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego. Skala 1:50 000. Wydawnictwo Kartograficzne Kartpol, Lublin, oraz Kaszuby. Atrakcje turystyczne. Skala 1;175 000. Wydawnictwo Eko-Kapio, Gdańsk.

• w kategorii „plan miasta
1. miejsce – Gniezno. Szlak Piastowski. Skala 1:20 000. Pietruska&Mierkiewicz, Wydawnictwo i Bank Geoinformacji, Poznań.
2. miejsce – Londyn. Comfort! Map&Guide (z miniprzewodnikiem). Skala 1:20 000. ExpressMap Polska, Warszawa.
3. miejsce – Grudziądz. Plan miasta. Skala 1:14 500. Wydawnictwo Azymut, Łódź.

• w kategorii „inne mapy i atlasy (drukowane)”:
1. miejsce – Atlas hydrogeoróżnorodności województwa małopolskiego. Wydawnictwo Compass, Kraków (zgłaszający: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego).
2. miejsce – Lasy Wrocławia. Skala 1:50 000 i 1:15 000. Wydawnictwo Kartograficzne Eko-Graf, Wrocław.
3. miejsca nie przyznano z powodu osiągnięcia tej samej liczby głosów przez pięć tytułów.

Nagrody publiczności zdobyły te same publikacje, które zwyciężyły w swoich kategoriach w głosowaniu członków SKP.

Wydawcy map, które zdobyły pierwsze miejsca w konkursie SKP i Nagrodę Publiczności otrzymują honorową, okolicznościową plakietką wraz z prawem do umieszczania informacji o nagrodach we wszystkich materiałach dotyczących danego tytułu przez najbliższe trzy lata, tj. do końca 2014 roku.

Zarząd Stowarzyszenia Kartografów Polskich składa wszystkim wydawcom wyróżnionych publikacji serdeczne gratulacje. Mamy nadzieję, że te wyróżnienia będą chociaż częściową rekompensatą za zmaganie się z dużymi trudnościami na rynku kartograficznym. Nieustannie zachęcamy też do licznego uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu „Mapa Roku”.


Pełna lista tytułów biorących udział w konkursie
Prezentacja wszystkich zgłoszonych map na stronie www.polishcartography.pl w zakładce Mapa Roku

Jan Krupski


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS