wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-23| Geodezja, Edukacja, Instytucje, Imprezy

Spotkanie studentów geodezji w Newcastle

Głównym celem Międzynarodowego Spotkania Studentów Geodezji (IGSM), które odbyło się w dniach 14-19 kwietnia w Newcastle, były prezentacje prac wykonanych przez studentów z całej Europy, a także wykłady pracowników tamtejszego uniwersytetu i sponsorów.


Spotkanie studentów geodezji w Newcastle
Organizatorzy zapewnili również liczne atrakcje, jak: Geochallenge, naukę tańca Ceilidh, geodezyjny turniej piłkarski czy zwiedzanie Skansenu w Beamish.

Sesję wykładową rozpoczął Rory Bingham prezentacją na temat roli geodezji w badaniu cyrkulacji oceanów i zmian klimatycznych na Ziemi. Następny referat traktował o pomiarach związanych z topnieniem jednego z lodowców Antarktyki wykonanych przez pracowników Uniwersytetu w Newcastle. Z kolei Stuart Barr opowiedział o roli GIS i analiz przestrzennych w badaniach Earth Systems Engineering and Management (ESEM) na przykładzie GIS Londynu.
Po krótkiej przerwie zaprezentowała się firma Leica Geosystems, która przedstawiła zgromadzonym historię skaningu laserowego od roku 1999 (gdy do użytku wszedł skaner Cyrax 2500) aż do dnia dzisiejszego. Wykład zakończył skaning całej auli wykładowej oraz prezentacja jego wyników i możliwości opracowania danych.Po wykładach nadszedł czas na referaty przygotowane przez studentów. Rozpoczęli je Bułgarzy, przedstawiając historię i rozwój sieci geodezyjnej GNSS w ich kraju. Następnie studentka z Monachium przybliżyła ciekawy program nauczania na studiach magisterskich na specjalności kartografia. Program zakłada naukę co semestr w trzech różnych miastach, co podniosłoby poziom nauczania i poszerzyło horyzonty przyszłych kartografów. Jeden z ciekawszych projektów wygłosił Ivan Tomljenović. Dotyczył on rozwoju aplikacji GIS/GPS do telefonów komórkowych. Natomiast studenci ze Stuttgartu pochwalili się rekonstrukcją 3D zabytkowych obiektów z wykorzystaniem matchingu. Ostatni referat zaprezentował nasz reprezentant – Kamil Więcek, który w programie SketchUp wykonał model 3D budynku Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Na tegoroczne spotkanie IGSM przybyło 137 studentów i 32 seniorów z 17 krajów. Polskę reprezentowala 24-osobowa ekipa, najbardziej liczna po niemieckiej. Z Warszawy do Newcastle pojechały cztery osoby – reprezentujące Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej GEOIDA.

Więcej o Międzynarodowego Spotkania Studentów Geodezji (IGSM) w czerwcowym wydaniu GEODETY.Stowarzyszenie Studentów GEOIDA


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
IGSM 2012 a za dwa lata zapraszamy do Wrocławia :D
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS