wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-20| GIS, Imprezy

Wkrótce otwarcie GIS Center w Elblągu

27 kwietnia przy Alei Tysiąclecia 11 w Elblągu nastąpi uroczyste otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego GIS Center. Realizatorem projektu jest Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne OPEGIEKA Sp. z o.o.


Wkrótce otwarcie GIS Center w Elblągu
13 lutego 2009 r. OPEGIEKA podpisało z Ministerstwem Gospodarki umowę na dofinansowanie projektu inwestycyjnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, priorytet 4, działanie 4.5 „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki” pn. „Rozbudowa przedsiębiorstwa OPEGIEKA – utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego GIS CENTER”. Łączna wartość projektu to około 16,1 mln zł netto. Przyznane dofinansowanie na poziomie 60% kosztów kwalifikowanych stanowi około 9,6 mln zł netto. W ramach projektu powstały:
• Data Center – specjalistyczne centrum przetwarzania danych cyfrowych. Zagwarantuje ono wysoki poziom zabezpieczenia, przetwarzania, utrzymania oraz przechowywania danych;
• Kancelaria Tajna – pomieszczenia do pracy na materiałach niejawnych. OPEGIEKA jest w trakcie postępowania sprawdzającego, którego efektem ma być uzyskanie świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego I stopnia do klauzuli „Tajne”, „NATO SECRET” oraz „UE/EU SECRET”;
• Laboratoria: kartograficzne, fotogrametryczne i ds. GIS.
Budowa GIS Center w Elblągu o łącznej powierzchni użytkowej 2789,3 m kw. włącznie z pracami wykończeniowymi trwała dwa lata. W ramach tego projektu zostaną zatrudnione 22 nowe osoby (m.in. informatycy, analitycy i specjaliści ds. GIS). Zwieńczeniem inwestycji będzie uzyskanie statusu Centrum Badawczo-Rozwojowego akredytowanego przez ministra gospodarki.

Imprezę uświetnią wystąpienia gości honorowych, wśród których będą m.in.: główny geodeta kraju Jolanta Orlińska, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas, wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski oraz prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk.

Otwarcie GIS Center poprzedzi 13. edycję elbląskiej konferencji poświęconej ośrodkom dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Modelowania geodezji ciąg dalszy” (28-29 kwietnia).

Źródło: OPEGIEKA


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
GIS CENTER W pełni zgadzam się,że 1. wygrali ogólnopolski konkurs w Ministerstwie Gospodarki,jako jedyna(nie wiadomo do końca czy polska) firma z naszej branży zupełnie niezasłużenie, 2.Przez 22 lata istnienia jakoś dziwnie im się wszystko udaje, żeby przez rok -to ja rozumiem, 3.Nie do końca poparli budowę czwartej Rzeczypospolitej, 4.Od 15 lat współpracują z Moskwą t.j.Rosskartografią 5.Ich udział w przygotowani pamiętnego lotu do Smolęńska , nie do końca został wyjaśniony. 6.Znalazło by się jeszcze parę spraw(ale to już chyba robota dla służb)
odpowiedz zgłoś
A co gdy Ruscy wejdą od północy i zaanektują Elbląg? Wszystkie tajemnice NATO, UE dostaną się w ręcę wroga!! Nie sądzę żeby firma znana z dumpingowych cen zatrudniała odpowiednią jednostkę najemników, którzy mieliby bronić GIS Centre jak niepodległości... Chyba, że MON po znajomości da :P
odpowiedz zgłoś
wolna konkurencja - modelowania rynku ciąg dalszy Czy Opegieka będzie rameiniem ministerstwa czy nadal komercyjnym przedsiębiorstwem, które zostało zasilone z kasy państwowej? Mam szacunek dla dokonań i konsekwencji kolegów z Elbląga ale dofinansowanie wybranej firmy z pieniędzy publicznych wydaje się nieco dziwne. Chyba że chodzi o to aby mogło lepiej konkurować z uczelniami, które nie martwią się o licencje i tanią siłę roboczą.
odpowiedz zgłoś
Gmina Police Wersja testowa 2.8 Długo testują
odpowiedz zgłoś
GeoCerBeR Status Centrum Badawczo-Rozwojowego...warunki do uzyskania takiego statusu od MG są faktycznie iście "innowacyjne"... jakie warunki taki status CBR. Oczywiście chodzi o liczne zwolnienia z podatków, związane z uzyskaniem takiego statusu. OPEGIEKA sprzedaje oprogramowanie "typowe" dla wielu innych firm i na podstawie marketingowego bełkotu z oficjalnej strony OP-KI nie znalazłem żadnych zapisów wskazujących na innowacyjność produktów. Dla wszystkich forumowiczów podaję link do "innowacyjnego" Geoportalu w Policach, który zgodnie z SIWZ powinien być skończony już w październiku 2010 - http://sip.police.pl/portalmapowy/
odpowiedz zgłoś
śnieg ;) czy przed Mauzoleum GISu zalega jeszcze śnieg? Sugeruje to fota :)
odpowiedz zgłoś
Budynek rzecz najważniejsza Mam wrażenie, że powstaje sanktuarium GIS, taka gisowa Częstochowa. Ciekawe, kiedy zaczną się pilegrzymki beneficjentów. Mam tylko wrażenie, że piękna fasada budynku kryje w sobie pustkę. Nasz piękny kraj słynie z fasadowego myślnia. Nowe drogi ładnie wyglądają, a po dwóch latach nadają się do remontu. Czy ktoś może mnie oświecić, czym OPGiK Elbląg zasłużył sobie na tak wielkie łaski u jaśnie jeszcze-panujących-może-tylko-do-jesieni? Jaką mają technologię, wiedzę, koncepcję? W biznesie, jak nie masz pomysłu, technologii, wiedzy, to nikt grosza nie da na budowanie biznesu. Nie sfinansuje budowy budynku, z myślą, że potem się zobaczy. Pieniądze podatników łatwo przychodzą i łatwo je wydawać. Gdzie uczciwa konkurencja, kiedy niektórzy dostają kasę od ministra? Przy tym czyta się rekomendacje ministra dotyczące przetargów, że niby ma być uczciwa konkurencja, bo Unia każe. Paranoja.
odpowiedz zgłoś
7 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS