Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-19| GNSS, Geodezja, Firma, Instytucje

Licencja dla SSC na odbieranie sygnału Galileo


Szwedzka Korporacja Satelitarna (SSC) jest pierwszą firmą na świecie, która otrzymała długoterminową licencję na odbieranie pasma S sygnału systemu Galileo.

Licencja została przyznana przez Szwedzką Agencję Poczty i Telekomunikacji, która reprezentowała Europejską Agencję Kosmiczną. Umowa wygaśnie w 2037 roku. Jest ona dowodem na wysoką pozycję SSC w projekcie Galileo. Wcześniej centrum satelitarne Esrange (znajdujące się w okolicach Kiruny, na północy Szwecji) należące do SSC zostało wybrane jako miejsce, gdzie zostanie umieszczona antena TT&C, która będzie służyć do operowania satelitami Galileo na orbicie. W Esrange znajduje się też stacja należąca do światowej sieci stacji naziemnych zwanej PrioraNet. Służą one do wspierania testów satelity GIOVE-A. Będą także używane do testów GIOVE-B oraz przyszłych testowych satelitów.

Źródło: SSC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS