Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-19| Geodezja, Instytucje, Kataster

Scalanie gruntów w ramach SPO - stan realizacji


10 zrealizowanych płatności na łączną kwotę blisko 1 mln zł, 3 nowe zawarte umowy na kwotę ponad 5 mln zł, a także 2 wnioski o płatność na kwotę blisko 2 mln zł to najnowsza zmiana w dotychczasowym bilansie stanu zaawansowania prac obejmujących działanie 2.2 „Scalanie gruntów” w ramach realizacji Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006”.

Mamy zatem łącznie: 45 złożonych wniosków na kwotę nieco ponad 160 mln zł (blisko dwukrotnie przekracza ona przyznany limit środków), 22 zawarte umowy na ponad 67 mln zł, 30 wniosków o płatność na kwotę blisko 7 mln zł, a także 11 zrealizowanych płatności na kwotę niewiele ponad 1 mln zł (stanowi to zaledwie nieco ponad 1,5% wykorzystania limitu). Informacje te opublikowało właśnie MRiRW w „SPOtkaniach tygodniowych” nr 36/2006 (57) z 7 września. Wciąż możliwe jest składanie wniosków w ramach tego działania (terminy naboru ustalane są przez samorządy województw).

Ponownie dla jasności przypomnę, że pierwszym etapem pozyskiwania środków na dofinansowanie projektów scaleniowych jest „złożenie wniosku”. Następnie wniosek przechodzi weryfikację i jeśli ten etap zakończy się pozytywnie, podpisywana jest umowa. Ostatnim etapem (bezpośrednio poprzedzającym realizację płatności) jest „złożenie wniosku o płatność”.

Natomiast z najnowszego, lipcowego numeru SPOtkań Miesięcznych (wydawanych również przez MRiRW) dowiemy się, że najwięcej wniosków złożono w woj. lubelskim. Kolejne miejsca zajmują woj. podkarpackie i dolnośląskie.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS