wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-11| GNSS

Ważne informacje z ASG-EUPOS

Już od 13 kwietnia użytkownicy systemu ASG-EUPOS będą mogli skorzystać z nowego oprogramowania Trimble VRS3Net. Jego wdrożenie oznacza dla użytkowników znaczące zmiany.


Ważne informacje z ASG-EUPOS
Zaktualizowany harmonogram prac modernizacyjnych przedstawia się następująco:
• 13 kwietnia – testowe udostępnienie wszystkich serwisów poprzez centrum zarządzające (CZ) w Katowicach pod dodatkowym adresem IP 91.198.72.222 (serwisy ASG-EUPOS będą udostępnione w nowym oprogramowaniu Trimble VRS3Net). Równolegle dostępne będą wszystkie dotychczasowe serwisy udostępniane poprzez CZ w Warszawie pod dotychczasowym adresem system.asgeupos.pl (IP 91.198.76.2).
• 26 kwietnia – wstrzymanie pracy CZ w Warszawie i udostępnienie serwisów poprzez CZ w Katowicach pod adresem system.asgeupos.pl.
• 27 kwietnia -13 maja – instalacja oprogramowania Trimble VRS3Net w CZ w Warszawie.
• 16-27 maja – testy oprogramowania w CZ Warszawa.
• 30 maja – przełączenie usług na CZ Warszawa.

Dotychczasowe nazwy użytkowników i hasła zostały przeniesione do nowego oprogramowania, w związku z czym można za pomocą tych samych haseł połączyć się z nową stroną internetową oraz z usługami czasu rzeczywistego. W związku ze zmienioną strukturą bazy danych użytkowników wszystkie dotychczasowe hasła zostały przypisane do organizacji ASG. Wchodząc na nową stronę internetową serwisów ASG-EUPOS, należy w polu „Firma” wpisać „ASG”. Natomiast łącząc się z poprawkami czasu rzeczywistego, należy w odbiorniku jako użytkownika wpisać „ASG/dotychczasowa nazwa użytkownika” (np.: ASG/a001).

Dotychczasowe konta będą posiadały pełny dostęp do usług przez kolejne 2 miesiące (do 12 czerwca). Po tym okresie dotychczasowe konta stracą ważność i pracować w systemie ASG-EUPOS będą mogli tylko nowo zarejestrowani użytkownicy. Ponowna rejestracja zapewni większą wygodę przez to, że umożliwia zmianę hasła dostępowego oraz nadanie własnej nazwy użytkownika i nazwy firmy. Nowa strona internetowa logowania do serwisów systemu jest dostępna pod adresem http://91.198.76.222/.

W nowym oprogramowaniu niedostępne będą poprawki z następujących fizycznych stacji: OLST, POZN, ELBL, GIZY, WLAD, NWSC, TARG, KLOB, które są wyposażone w starsze typy odbiorników GPS. W najbliższych dniach zostaną wymienione odbiorniki na stacjach TARG oraz KLOB, natomiast odbiorniki na kolejnych stacjach będą wymienione w późniejszym terminie. W północnej Polsce w rejonie stacji OLST, GIZY, ELBL możliwy jest spadek dokładności wyznaczanych współrzędnych ze względu na duże odległości między stacjami pracującymi w sieci ASG-EUPOS. Wymaga to zwiększenia uwagi przy wykonywaniu pomiarów.

W związku z możliwością generowania poprawek RTK dla systemów GPS+GLONASS uruchomione zostały strumienie z poprawkami sieciowymi dla rejonu mazowieckiego (aglomeracja warszawska) oraz śląskiego. Zasięg poszczególnych sieci regionalnych przedstawiony jest na rysunkach poniżej. Ze względu na możliwy spadek dokładności wyznaczonych modeli jonosfery i troposfery poza obszarem sieci pomiary z wykorzystaniem systemów GPS+GLONASS zaleca się wykonywać jedynie wewnątrz obszaru sieci. Pomiary wykonane poza obszarem sieci mogą być obarczone błędami, których wykrycie będzie bardzo trudne.

Źródło: ASGEupos.pl, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS