wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-11| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową rozstrzygnięty

Jury Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową w zakresie geodezji i kartografii przyznało nagrody autorom czterech najlepszych prac spośród siedmiu zgłoszonych.


Konkurs na najlepszą pracę dyplomową rozstrzygnięty <br />
fot. AW
fot. AW

Pierwszą nagrodą w wysokości 1,7 tys. zł uhonorowano Marcina Pisarka z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za „Studia historyczne zabudowy Wyspy Spichrzów w Gdańsku oraz wizualizację komputerową projektu rekonstrukcji” (opiekun dr hab. Konrad Eckes). Drugą nagrodę w wysokości 1,3 tys. zł przyznano Sylwii Gdowskiej i Michałowi Kursie z Politechniki Warszawskiej za opracowanie pt. „System informacji przestrzennej dla Biebrzańskiego Parku Narodowego – budowa geoportalu opartego na SDI z wykorzystaniem standardów technicznych OGC” (opiekun dr inż. Katarzyna Osińska-Skotak). Dwa równorzędne trzecie miejsca i nagrody w wysokości 1 tys. zł przyznano Piotrowi Panasiukowi z Politechniki Warszawskiej za pracę pt. „Generowanie True Ortho na podstawie katastralnych danych wektorowych 2D oraz danych obrazowych” (opiekun dr inż. Ryszard Preuss) i Małgorzacie Mendeli z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu za „Program komputerowego obliczenia obserwacji względnych szczelinomierzem TM-71” (opiekun prof. Stefan Cacoń).

Na konkurs wpłynęło łącznie siedem prac z trzech wymienionych ośrodków akademickich. Jury powołane na wniosek Komisji ds. Młodej Kadry Zarządu Głównego SGP obradowało 7 kwietnia w Rzeszowie w składzie: prof. Zofia Więckowicz (przewodnicząca; na zdjęciu podczas ogłaszania wyników), dr inż. Andrzej Pachuta, dr inż. Jakub Szczepański, dr inż. Marian Sołtys, dr inż. Janusz Walo, mgr inż. Eugeniusz Tes. Przy ocenie prac pod uwagę brano nie tylko kryterium konstrukcji pracy, szaty graficznej czy formy jej prezentacji, ale także stopień trudności poruszanego w niej zagadnienia, oryginalności rozwiązania oraz wartość naukową pracy i jej przydatność praktyczną. Była to już dwudziesta edycja konkursu, a patronat nad nim objęła główny geodeta kraju Jolanta Orlińska.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Spokojnie Akurat ci co wygrali raczej nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy (pewnie już i tak ją mają) i niskimi wypłatami - co nie znaczy, że reszta nie powinna się o to martwić. Dwa - wśród laureatów nie ma typowych mierniczych, natomiast wszyscy w swoich pracach wykorzystywali specjalistyczne oprogramowanie lub tworzyli je sami. To też powinno pokazywać jakie umiejętności będą się liczyć w zawodzie i kogo mogą szukać pracodawcy.
odpowiedz zgłoś
nagrody ? NOOOO - powaga! 1700 PLN ! tak się przyzwyczaja nowych adeptów sztuki miernictwa do poziomu wypłat z jakimi będą mieli do czynienia. A jak uczelnie będą miały "produkcję" geodetów na poziomie 20000 sztuk rocznie, to I nagroda będzie tak gdzieś ok 300,00 ?
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS