wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-04| Teledetekcja, Edukacja, Imprezy

AGH zaprasza na seminarium nt. pomiarów laserowych

Koło Naukowe Grafiki Komputerowej i Geomatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie 14 kwietnia br. organizuje V Seminarium Naukowe pt. „Nowoczesne technologie pomiarów laserowych i modelowanie parametryczne”.


AGH zaprasza na seminarium nt. pomiarów laserowych

W ramach seminarium prezentację „Skaning laserowy stosowany na platformach wydobywczych” wygłosi Tomasz Kaliciński, specjalista ds. skanowania laserowego w Apply Capnor Poland. Podstawy modelowania parametrycznego przybliży Michał Mróz; zaprezentuje przykładowe obiekty graficzne definiowane za pomocą metodologii parametrycznej na przykładzie projektu mostu. Z kolei Zbigniew Prządka z firmy Hexagon Metrology przedstawi „Innowacyjne cechy trackerów laserowych Leica Geosystems” oraz pokaże możliwości trackerów Leica AT901 i AT40.

Seminarium będzie miało charakter otwarty i rozpocznie się o godzinie 16:00 w budynku C-4 w sali 102 na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Koło Grafiki Komputerowej i Geomatyki działa od 16 marca 2006 roku pod okiem dr. inż. Artura Krawczyka. Swoją działalność skupia przede wszystkim na inżynierskim zastosowaniu grafiki trójwymiarowej (od metod pozyskiwania danych, poprzez obróbkę, po techniki tworzenia renderingu i animacji) oraz szeroko pojętej geomatyce. Projekty realizowane przez członków dotykają zagadnień z zakresu geodezji górniczej, geodezji inżynieryjnej oraz z fotogrametrii. Aktualnie Koło pracuje nad projektem Wirtualna Kopalnia łączącym w sobie grafikę i geomatykę.

Jagoda Pietrzak, Patryk Wróbel


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS