wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-01| Geodezja, Ludzie, Instytucje

GUGiK bez dyrektora nadzoru

Sebastian Chwalibogowski, dotychczasowy dyrektor Departamentu Nadzoru, Kontroli i Organizacji Służby Geodezyjnej i Kartograficznej Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, kończy pracę 30 kwietnia (obecnie jest na urlopie).


GUGiK bez dyrektora nadzoru

Jak informuje dyrektor generalny GUGiK Teresa Karczmarek, z chwilą uaktywnienia formularza na stronie KPRM (obecnie problemy techniczne) zostanie ogłoszony konkurs na nowego dyrektora. Do czasu jego powołania sprawami dwóch wydziałów funkcjonujących w Departamencie, będą zajmowali się – jak dotąd – ich naczelnicy.

Sebastian Chwalibogowski, prawnik z wykształcenia, pełnił funkcję szefa Departamentu od roku, wcześniej był naczelnikiem Wydziału Postępowań Administracyjnych w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pytania ... Liczę na obecność i aktywność GGK i SGP w kwestii pytań jakie zadają sobie geodeci w całej Polsce
odpowiedz zgłoś
Pytania ... 6. Ile rozporządzeń uchwalono z zapowiadanych ponad 10 rok temu? 7. Ile GUGiK ma zapłacić kar za "błędne" warunki w zamówieniach publicznych i czy to prawda, że GGK ma 5 radców i doradców jeśli tak, zgłaszam swą kandaturę jestem młodym emerytem i też potrafię głośno klaskać. Wesołych i do zobaczenia w Elblągu
odpowiedz zgłoś
pytania do Elbląga dla GGK i SGP 1. Ile pieniędzy GUGiK stracił od dnia gdy jest obecny GGK na organizowaniu egzaminów przez SGP i co na to MF i dyscyplina finasów? 2. Ilu obecny GGK ukarał partaczy geodezyjnych i ile wniosków WINGów leży w szafach pomimo, że złożone je lata temu i dlaczego kilka mogło zakończyć się karą, a reszta leży? 3. Dlaczego GGK nie publikuje info. o odebranych uprawnieniach? 4. Dlaczego SGP ma wszystkie dane osobowe geodetów, bez żadnej podstawy prawnej i co na to GIODO? 5. Jakie są odpowiedzi na interpelacje Posła Szczepańskiego nr 21062 i 21498 http://orka.sejm.gov.pl/izo6.nsf/www1/i21498/$File /i21498.pdf
odpowiedz zgłoś
do kursanta i Elbląga Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. - ustawa o danych osobowych. SGP musi mieć uprawnienie do przetwarzania danych osobowych i na pewno zgłosił rejestr do GIODO bo - Kto będąc do tego obowiązany nie zgłasza do rejestracji zbioru danych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. GGK finansuje naszymi pieniędzmi SGP, szkoda tylko, że nie z własnej kieszeni a z kieszeni młodych geodetów, co do danych osobowych to już grubsza sprawa i nie wierzę aby przez lata SGP bawiło się danymi osobowymi bez zezwolenia. W Elblągu zadam pytanie mam nadzieje, żę się GGK przygotuje na te pytania???
odpowiedz zgłoś
nagłówek protokół z egzaminu i wójt Czy nagłówek i pieczątka załatwia sprawę kto prowadzi egzamin? Jakby egzamin prowadził GGK to jemu bym zapłacił za egzamin, a nie finansowałbym SGP: raz zapłaciłem za kurs (którego nie mogłem odmówić jeśli chciałem zadać egzamin w tym roku - egzaminował mnie wykładowca z kursu) a drugi raz za egzamin. Składałem wniosek i wszystkie dokumenty do SGP chyba tu nie mamy sytuacji jak z rozgraniczeniem puki co wniosku o rozgraniczenie nie składamy do SGP nie wspominając o kasie. Od czasu egzaminu dziwnym trafem dostaje reklamy, przesyłki i telefony o ubezpieczenie - mam nadzieje, że nasi emeryci nie handlują też moimi danymi osobowymi (czyżby kryzys i mało zleceń?), bo to na pewno jest już nielegalne i może GIODO się tym zajmie.
odpowiedz zgłoś
PODGiK N Sącz Nie wiem nic na temat egzaminów, ale jak się podejmujesz pracę na tym terenie to trzeba dobrze rozpoznać temat, bo można popłynąć. Z racji tego że brak tam osnowy a jeśli jest to zdziesiątkowana i to z lat sześćdziesiątych. Dostałem opis reperu który był w odległości 3,5 km bo innych nie mieli. Poza tym mapa zasadnicza jest prowadzona jeszcze w formie tradycyjnej a o numerycznych podkładach mogłem zapomnieć, i trzeba mieć ograniczone zaufanie do jej treści. No jak nie ma osnowy to sami rozumiecie... Więc nowosądecki ośrodek to jak temat tabu.
odpowiedz zgłoś
Egzamin Nowy Sącz Czytając poniższe wpisy ... czy to znaczy że w Nowym Sączu lepiej nie zdawać egzaminów? Bo prawdopodobieństwo zdania jest nikłe? Proszę o komentarz i sugestie.
odpowiedz zgłoś
haha wyjdźmy razem przed sejm albo przed GUGIK palić solidarnie łaty i statywy!!!!!
odpowiedz zgłoś
Kto zna pytania na następny egzamin na 4? ostra retoryka się pojawiła. Oczywiście że GGK na pewno nie wymyśla pytań (par. 13.1,2), jednak prowadzi postępowanie. Podobnie jak wójt/burmistrz prowadzi rozgraniczenie, choć nie musi być nawet geodetą. @zb-Zb ciekawe co pisze kolega ale chyba warto ponownie przeczytać par.18 pkt 3 rozp. w sprawie upraw. Z ciekawostek to mogą jeszcze zapytać Dlaczego wiele osób twierdzi że to SGP prowadzi egzamin skoro jednak protokół z egzaminu ma w nagłówku "GUGIK/komisja kwalifikacyjna ds. uprawnień zawodowych"? zgodnie zresztą z załącznikami do w.w. rozp. :)
odpowiedz zgłoś
do zbulwesowanego Czy kolega żartuje, czy bajki opowiada. Pytania zna wiele osób i skoro GUGIK nie prowadzi egzaminów to sam wymyśla pytania? Sądzę, że swoim zbulwersowaniem Zbulwersowany obraża inteligencje wielu osób.
odpowiedz zgłoś
GIODO Może by tak nie Policja dziś był program z GIODO na trójce na temat danych osobowych. Składałem papiery na egzamin do SGP, bo w GUGiK ich nie przyjmują - Stowarzyszenie ma prawo te dane wykorzystywać - bo dziwnym trafem dostaję oferty jakich wcześniej nie miałem? Po co SGP mój PESEL, czy zaświadczenia o zatrudnieniu czy to nie jest daną wrażliwą i może je wykorzystywać tylko GGK?
odpowiedz zgłoś
@wyborca następny zorientowany -LUDZIE W TYM KRAJU DZIAŁA PROKURATURA, POLICJA I SĄDY - jeśli co Wy wypisujecie to prawda, więc trzeba tam zgłosić, a jak nie prawda to "Zabrania się zamieszczania ... tekstów ... oszczerczych" przecież się da ustalić kim jesteście i Was zgłosić do odpowiednich służb!
odpowiedz zgłoś
cd... przepraszam cytat niewłaściwy. chodziło mi o fragment "A człowiek miałby pewność, że wszyscy znają pytania w tym samym momencie co i on ". Przepraszam za pomyłkę, ale mnie szlag trafia jak słyszę, że jeden z drugim nie zdał, "bo się komisja uwzięła", "bo nie mam znajomości", "bo nie poszedłem na kurs". Zwłaszcza taki ostatni argument mnie rozwala, bo żadnemu z nich nie przychodzi do głowy, że nie będąc na kursie może się źle przygotował do egzaminu. UCZYĆ SIĘ!!! a nie jęczeć, Nie zdałeś a uważasz że powinieneś? Nie ma trybu odwoławczego? odmowa nadania uprawnień to zdaje się decyzja administracyjna, prawda? "Poznałem Dyrektora na egzaminie w Nowym Sączu, normalny gość z poczuciem humoru" - to jednak jakieś koneksje masz? A jaki miał być? Poczucie humoru nie zmienia faktu, że na geodezji i zasadności uprawnień się nie znał!
odpowiedz zgłoś
Bez koligacji skąd ty się urwałeś Nie ma takiej opcji żeby nie znać żadnego członka komisji przez drugą osobę. STATYSTYKA JEST NIEUBŁAGANA. Podobno wszyscy ludzie na ziemi znają się przez łańcuszki 7 czy 8 osób. W Polsce jest niech raptem 50 tyś ludzi związanych z geodezją. Nie da się nie znać nikogo z komisji przez znajomego, swojego szefa, inspektora w ośrodku, starszego kolegę po fachu, czy choćby dawnego nauczyciela! Jak jesteś nieprzygotowany to nie zdasz! i choćby nie wiem jak chciała ci komisja pomóc to jak nie napiszesz testu na 41 pkt i pisemnego na 15 to nie zdasz. "A wszyscy znają pytania w tym samym momencie" - Co ty bredzisz? Komisja poznaje je razem ze zdającymi! więc skąd miałby je mieć któryś ze zdających??? Koperta jest zaklejana w GUGiK i otwierana na egzaminie, widziałem 5 egzaminów i zawsze ktoś ze zdających przychodził sprawdzić pieczątki i zaklejenie koperty !
odpowiedz zgłoś
Interpelacja Interpelacja nr 21498 w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii. Zgłaszający Wiesław Andrzej Szczepański Adresat minister spraw wewnętrznych i administracji. Data ogłoszenia 25-03-2011 - posiedzenie nr 88. Czy ktoś wie o co pyta Pan Poseł?, czy GGK udzieliła odpowiedzi? - może szef od Nadzór nie potrafił znaleść odpowiedzi? lub udzielił odpowiedzi jaka była niezgodna z oczekiwaniami? mam nadzieje, że się dowiemy jak to jest z tymi egzaminami jakie prowadzi SGP i dlaczego egzamin kosztuje 1000 a nie 100 zł. Może Dyrektor zapłacił, za to, że GGK szuka winnych sprzedania egzaminów np. do Nowego Sącza
odpowiedz zgłoś
Egzaminy w NS Poznałem Dyrektora na egzaminie w Nowym Sączu, normalny gość z poczuciem humoru, jednak humoru nie mieli Panie z oddziału SGP. Mówili, że to jest wizytacja, że patrzy im na ręce dawniej dostawali podpisane uprawnienia in blanco od GGK, a wtedy on wręczał świadectwa. Dziś wręcza już GGK, a nie Panowie z Nowego Sącza. Mówił, że trzeba podnieść poziom egzaminów, nie może być tak, że Egzaminator egzaminuje sąsiada, syna kolegi z pracy czy choćby kursanta z kursu przygotowawczego. Ale jak słyszałem wszystko wróca powoli do "normalności" znów decyduje kto jest kogo znajomym, gorzej dla tych co tych znajomych nie mają. Może należy zrobić egzaminy w GUGiK, nie powinny chyba kosztować jak dziś 45000 zł przy 45 zdających. A człowiek miałby pewność, że wszyscy znają pytania w tym samym momencie co i on (ja tej pewności nie miałem), a na ustnym egzaminie będą pytania o geodezje a nie o koligacje rodzinne?
odpowiedz zgłoś
do pomiarowego Kto przedstawił w Elblągu pomysł karania geodetów mandatami? Czyżby kolega Pomiarowy miała znajomego Niemca Alzheimera? Jak ktoś uskutecznia lizusostwo to warto podpisać się choć inicjałami, będzie to sowicie wynagrodzone, jest już wolna kasa z 3 dyrektorskich stołków i nie jest to chyba 2000?
odpowiedz zgłoś
odbudowa zaufania Aby odbudować zaufanie do GGK, wpierw trzeba je mieć. Miał je chyba przez moment Dyrektor od Katastru, Dyrektor od Zasobu i miał od Kontroli. Może GGK stwierdzi, że nie jest problem w Dyrektorach ale w samym GGK - dziś już są 3 wolne stołki i dziwne, że nikt nie chce z nia "siedzieć"? W Elbląbu na pewno stwierdzi, że znowu nie ma rozporządzeń, ale za to nie ma też kolejnego Dyrektora - coś w końcu osiągneła, a geodezja potrzebuje tylko jasnych przepisów a nie tłomaczenia, że się coś robi, a robota polega na mówienie, że się robi. Smutne
odpowiedz zgłoś
do pomiarowego i Elbląga W geodezji wszystki sznurki chce ciągnąć GGK i nikt nie ma wizji innych jak jej same - trochę rozsądku. Czy prawnika od Nadzoru interesuje, że uprawnień jest 7, 17 czy też w ogóle ich nie ma? Jaki on ma w tym interes, przecież nawet egzaminy prowadzi za GUGiK - SGP i ciągnie od lat profity i nawet twierdzi, że "nie jest zależna od GGK" - racja GGK sponsoruje SGP nie swoimi pieniędzmi (kasą młodych geodetów) proponuję jeszcze podnieść opłaty do 5000 zł będzie SGP jeszcze bardziej "samorządne" i potem powie, że "skalkulowało egzamin po kosztach"
odpowiedz zgłoś
Czynności techniczne ? Czy ktoś się z SGP uaktywnił, że im chcą kasę odebrać? Ja składałem papiery do SGP aby uzyskać uprawnienia, a nie do GUGiK. Sekretarka z SGP mówi, że mnie dopuszczą do egzaminów pod warunkiem, że zrobię u nich kurs (oddział w Lublinie). Pieniądze wpłacam na kontro SGP zarówno za egzamin jak i za kurs - o jakich czynnościach technicznych mówimy? SGP za GGK prowadzi całość egzaminów, GGK ani nikt z GUGiK nie jest na egzaminach. Dlaczego nie może być normalnie i zgodnie z prawem? Tylko starsi Panowie muszą się nachapać - może by im zrobić egzamin raz do roku?
odpowiedz zgłoś
do poinformowanego Czyli rozumiem że prowadzenie "czynności technicznych" odbywa się po zwycięstwie w przetargu ? Prawnie rzecz ujmując ciagle mnie zastanawia jak to jest.
odpowiedz zgłoś
Elbląg coraz bliżej! To bardzo dobra decyzja personalna GGK. Po wystąpieniach w Sejmie w obronie uprawnień, kurs na ich likwidację wykreowany przez nowego dyrektora był zaprzeczeniem zdrowego rozsądku. Pokazany w Elblągu-2010 pomysł karania wykonawców mandatami przez urzędników siedzących za biurkiem w odgik też niespełna rozumu. Wygląda na to, że próba odbudowy zaufania środowiska do GGK rozpoczęta. Niedługo znów Elbląg.
odpowiedz zgłoś
Informacja dla czytelników GEOFORUM, a szczególnie dla prawnika i geodety. Informacja dla czytelników GEOFORUM, a szczególnie dla prawnika i geodety. SGP było i jest organizacją samorządną i niezależną od wszystkich, w tym od GGK. SGP nie prowadzi egzaminów, a wykonuje wyłącznie czynności techniczne. Postępowanie kwalifikacyjne prowadzi wyłącznie GGK. GGK powołuje Komisję kwalifikacyjną i Zespoły Kwalifikacyjne na poszczególne egzaminy. Podejmuje decyzje o nadaniu świadectw lub odmowie nadania świadectwa na podstawie protokołów przeprowadzonego przez Zespoły postępowania kwalifikacyjnego. Opłata egzaminacyjna jest skalkulowana po kosztach. Egzaminów jest dużo, ale takie są potrzeby naszego środowiska. Myślę, że wpisy dokonują często osoby, które wcale lub niewiele w życiu zrobiły coś społecznie dla innych.
odpowiedz zgłoś
uprawnienia Nie znam P. Dyrektora, ale pomysł ograniczenia zakresów uprawnień do 2 uważam za rozsądny.
odpowiedz zgłoś
@karze GGK na wniosek WINGiK to pisał adwokat, czy sam SCh?
odpowiedz zgłoś
Ktoś go inspirował tyle hałasu o nic ,przecież On nie działał samodzielnie miał szefową więc jego odejscie nie wiele zmieni napewno bedzie kontynuacja grzebania przy uprawnieniach.Pisze "grzebania" bo w dotychczasowych pomusłach nie było twórczej kontunacji tego co wielu tysiącom z nas daje chleb,jeżeli ktos chce zmieniać to musi jasno powiedzieć dlaczego i co chce osiągnąć a dopiero wtedy mozna dyskutować jak to robić. Moze na forum tego portalu ktos poprowadzi rzeczową ankiete czy dyskusje ale imienną bo wiadomo co sie pisze mając anonimowego nicka .
odpowiedz zgłoś
@nike POSTAWMY MY POMNIK? słyszałem jego pomysły na uratowanie geodezji i chyba nie dam się skusić. Jednak przestrzeganie prawa to chyba nie wszystko. Jeśli ktoś mi mówi, że muszę umieć postawić zaporę żeby wytyczyć domek jednorodzinny czy pomierzyć przyłącze, albo np muszę mieć praktykę w scaleniach żeby zrobić uprawnienia na zrobienie podziału, to jednak "Dziękuję, postoję". To był pomysł tego Pana - redukcja uprawnień do dwóch zakresów, a więc JEDEN ZAKRES=JEDEN EGZAMIN! Życzę powodzenia wszystkim którzy jeszcze nie mają uprawnień żeby je sobie tak zdobyli.
odpowiedz zgłoś
Nadzór i kontrola Nadzór i kontrola to przestrzeganie prawa, a zatem prawnik na czele nadzoru to odpowiednia osoba. Niestety był zbyt odważny i przedsiębiorczy bez odpowiedniego wsparcia aby móc kontynuować rozpoczęte tematy.
odpowiedz zgłoś
co dalej Jedno jest pewne, to był facet który potraił przeciwstawić się tej biurokratycznej i zadufanej w sobie administracji oraz elicie SGP.Czy następca będzie równie reformatorski, niestety obawiam się że nie.W tym kraju i w tej branży musi być jak dawniej czyli WBGiTR-y, BUL-e i uprawnienia ile każdy sobie życzy.Kolejny raz niestety zwycięże opcja spychająca naszą branżę w otchłań mętnej wody.
odpowiedz zgłoś
GUGiK bez dyrektora nadzoru Szkoda, chciało Mu się pracować. Ale SGP i uprawnienia to nieporozumienie ! O tym wszyscy wiedzą, ą teraz jeszcze wiadomo jak skuteczne jest SGP.
odpowiedz zgłoś
raz go widziałem, ale słyszałem Nie dziwne ,że poszetttttttt. Nie można wszystkim odpowiadać, że uprawnienia geodezyjne może dostać KAZDY W ZAWODZIE POKREWNYM ( np.ON - prawnik), bo już popatrzył jak sie robi geodezję, a na prawie sie zna. Transport na pewno bardziej go potrzebuje niż GGK.
odpowiedz zgłoś
jednak cos wykrył np jedna postac będaca bardzo wymagającym WINGiK nie miała uprawnien dobre co haha??????????
odpowiedz zgłoś
@były urzędnik po pierwsze to polecam się zorientować w kwotach bo 2000 jest nieaktualne, chyba że mówiąc "porządny specjalista ds. geodezji" mamy na myśli inżynierka bez doświadczenia, który ma redagować pisma dla swojego przełożonego, bo nic więcej nie umie. a po drugie to kolega sobie ładne świadectwo wystawia: nie dość że pracował w urzędzie, czytaj nie był "specjalistą ds. geodezji", to jeszcze tam pracując jakiego doświadczenia zawodowego nabrał. @ALL Chyba marudzę, ale widzę samych zorientowanych w temacie, wszyscy doskonale wiedzą w czym rzecz i tylko ja się głupi nie zorientowałem, dlaczego tego człowieka "wyrzucono" z pracy. Bo sam to na pewno nie mógł zrezygnować, prawda? I jeszcze "skostniałe SGP" hahaha. W gospodarce światowej są Żydzi, Masoni i oczywiście Cykliści, a w polskiej geodezji wszystkiemu winne jest SGP.
odpowiedz zgłoś
o czym my tu mamy gadać Nie ma co się dziwić ze urząd GGK i WING działa jak działa!!!! ZA 2000 zł to żaden porządny specjalista ds. geodezji nie przyjdzie do pracy!!! PORAŻKA
odpowiedz zgłoś
karze GGK na wniosek WINGiK bez kary i egzekwowania przepisów narażamy się na pośmiewisko, bo nie będzie się liczyło czy ktoś zrobi dobrze a tylko, za ile. Kary muszą być, może zaczął robić normalnie jak wniosek złożył WINGiK to GGK dawał karę a nie do szafy jak przez lata bywało, ktoś może czytał informację NIK o funkcjonowaniu nadzoru geodezyjnego i kartograficznego w latach 2006/9? Może komuś sie nie podobało, że zaczęto kontrolować i wymagać respektowania prawa? Geodetą nie był ale coś drgneło http://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik /kontrole,6484.html
odpowiedz zgłoś
odebrać kasę SGP i prowadzić egzaminy w GUGiK Ponoć nie znalazł podstaw prawnych dlaczego GGK oddał tylko w ubiegłym roku 1,5 mln zł za egzaminy na uprawnienia SGP i nie potrafił przekonać GGK do zmiany chorej sytuacji - bo nie ma, żadnych podstaw prawnych aby egzaminy państwowe prowadziło SGP. Organ nie może zlecił prowadzenia postępowań administracyjnych komu chce - musi sam prowadzić egzaminy i kasa musi wpływać do Skarbu Państwa, a nie na konta Panów z SGP. Jak komuś podpadł to tym Panom i GGK
odpowiedz zgłoś
AGAIN czy ktoś wie za co wyleciał?
odpowiedz zgłoś
kto mieczem wojuje Podobno karał na oślep, aby więcej...
odpowiedz zgłoś
Zmiany? Tyle wpisów, tyle dociekań, tyle "za" i "przeciw", a to tylko Prima Aprilis. I jak się czujecie?
odpowiedz zgłoś
a ja nie rozumiem min. tego dlaczego ten człowiek "dotykał" się do tematu uprawnień niemając żadnego doświadczenia w tym temacie - dotychczasowe propozycje prezentowane przez gugik w tym temacie uważam za zupełnie chybione. Druga sprawa dlaczego GGK nie ma uprawnień zawodowych (w żadnym z zakresów). Jawna hipokryzja!!!
odpowiedz zgłoś
Skoro był taki dobry jak niektórzy piszecie to dlaczego go ścigneła GGK przeciez ona ma w nosie SGP,GIG,WING ów,zwiazek metroplii i związek powiatów i całą resztę przedstawicieli naszego zawodu wiec taki szkodziciel był bardzo przydatny
odpowiedz zgłoś
Może i tak, ale wydaje mi się, że wiele osób żyje (i to nieźle) z egzaminów i kursów (według zasady im więcej tym lepiej nie zważając na ich poziom), aby to był tylko przypadek czy zbieg okoliczności.
odpowiedz zgłoś
szkoda No tak ale to przecież nie SGP go usunęło tylko GGK - oj musiał przeszkadzać. Widocznie chciał coś zrobić, uporządkować i naprawić. Zmowa i tyle !
odpowiedz zgłoś
Typ niepokorny Wielka szkoda, czyżby SCh zapłacił za niezależność i próbę naruszenia nietykalności skostniałego układu z SGP (chodzi głównie o uprawnienia). Był pierwszym rozsądnym facetem, który postanowił uporządkować sposób i zakresy nadawania uprawnień, ograniczyć niezależność SGP. A może zaczął egzekwować zapisy dotyczące kar dla partaczy i cwaniaków geodezyjnych. Musiał się też nieźle narazić niektórym WINGiK-om za wytykanie im rażąco niskiego poziomu wojewódzkiej inspekcji (coraz więcej inspektorów kontrolujących administrację powiatową i wykonawców nie ma zielonego pojęcia zarówno o geodezji jak i o prawie). Panowie z Władz SGP - lawina zmian i tak ruszy, czas już na zasłużoną emeryturę.
odpowiedz zgłoś
kandydat a może już jest kandydat na to stanowisko i może jest już blisko
odpowiedz zgłoś
specjalista od transportu... hmm..takie stanowisko w Głównym Urzędzie??, kto go w ogóle wybrał?? bez nawet minimalnego wykształcenia geodezyjnego..? Jak miałoby być dobrze? ciekawe ilu jeszcze dyrektorów specjalistów od wszystkiego tylko nie geodezji tam jest?? I to on podobno chciał zmieniać nasze uprawnienia (na lepsze..), sposób przyznawania i egzaminowania..nadzór geodezyjny... No ludzie...
odpowiedz zgłoś
jednak nie prima aprlis Zasiegnełam troche jezyka w tej sprawie ,istotnie Pan SCh odchodzi ,po prostu nie sprostał ,był młodym czlowiekiem jednak miał duze braki w kindersztubie,zrażał wszytkich do siebie a wiedzą prawnicza ( o geodezji nie miał pojęcia) tkwił w minionej epoce tj transporcie drogowym.Zycze mu powodzenia na nowej drodze zycia.
odpowiedz zgłoś
1 kwietnia A czy to nie Prima Aprilis?
odpowiedz zgłoś
A JUŻ PRAWIE BYŁ PORZĄDEK, CHYBA PAN RADZIO MIAŁ ODRĘBNE ZDANIE... A JUŻ PRAWIE BYŁ PORZĄDEK, CHYBA PAN RADZIO MIAŁ ODRĘBNE ZDANIE...
odpowiedz zgłoś
? wiadomo czemu? coś sie stało? była jakas wtopa? przecież dopiero objął to stanowisko?
odpowiedz zgłoś
A to zdziwko Czy aby to nie jest Prima Aprilis?
odpowiedz zgłoś
51 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS