Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-16| GNSS, Firma

Perspektywy europejskiego rynku LBS


Przychody z usług lokalizacyjnych na europejskim rynku LBS (location-based services) będę rosnąć w tempie 34% rocznie i w 2010 r. osiągną 622 mln euro, wynika z najnowszego raportu szwedzkiej firmy badawczej Berg Insight.

Według Johana Fagerberga, starszego analityka Berg Insight, szybki wzrost jest rezultatem sukcesu rynkowego związanego z mobilnymi usługami nawigacji osobistej i usługami lokalizacyjnymi w Europie. Przejęcie ostatnio przez Nokię firmy Gate5 jest przykładem wzrostu znaczenia firm oferujących rozwiązania mobilne dla nawigacji.
Berg Insight przewiduje, że wkrótce dostępne będą na rynku aparaty z preinstalowanym oprogramowaniem nawigacyjnym, umożliwiającym odbiór sygnałów GPS.
Według prognoz w 2010 r. 48% wpływów na rynku europejskim LBS będzie pochodziło z mobilnych serwisów lokalizacyjnych, a 18 milionów użytkowników wykupi tę usługę.
Dzisiaj ponad 40% przychodów na tym rynku generują klienci biznesowi (zarządzanie i śledzenie floty).

Źródło: Berg Insight


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS