wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Geoludzie


ABCDFGHJKLMNOPRSŚTWZ

Andrzej Nowosielski (1933-2007)


Urodził się 11 maja 1933 roku w Chotomowie koło Nowego Dworu. Był synem Emila Nowosielskiego i Heleny Czarnockiej. Studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej ukończył w roku 1959, a stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1980 r. Jego działalność naukowo-badawcza związana była z fotogrametrią i teledetekcją. Włożył wielki wkład w rozwój fotogrametrii lotniczej w Polsce. W Państwowym Przedsiębiorstwie Geodezyjnym w Warszawie opracował i wdrożył proces wykonywania zdjęć lotniczych w podczerwieni. Opracował również technologię fotogrametrycznego śledzenia ruchu statków na pochylni w czasie wodowania. Została ona wprowadzona w Okręgowym Przedsiębiorstwie Mierniczym w Szczecinie i w 1977 r. i wyróżniona przez prezesa GUGiK jako wybitne osiągnięcie w dziedzinie geodezji i kartografii. Po utworzeniu w 1976 r. w Instytucie Geodezji i Kartografii w Warszawie Ośrodka Przetwarzania Zdjęć Lotniczych i Satelitarnych Andrzej Nowosielski włączył się w jego organizację oraz prace badawcze i eksperymentalne. Był prekursorem zastosowania autografu analitycznego w Polsce. Pod jego kierownictwem opracowano i wdrożono technologię opracowań fotogrametrycznych na autografie analitycznym Planicomp P1. Nowosielski aktywnie uczestniczył we współpracy międzynarodowej prowadzonej przez IGiK, m.in. w programie Interkosmos. Od lutego 1986 do sierpnia 1987 roku kierował pracami fotolotniczymi realizowanymi przez firmę PEGiK Geokart w Libii, a w latach 1992-96 pracował w Niemczech w firmie Stiefel Aerocam w Saarbrucken jako ekspert ds. fotogrametrii. Zmarł 16 sierpnia 2007 roku.Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS