wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Geoludzie


ABCDFGHKLMNOPRSŚTWZ

Józef Tadeusz Wędzony (1923-2006)


Urodził się 8 marca 1923 r. w Pstroszycach w powiecie miechowskim. W 1936 r. rozpoczął naukę w liceum im. T. Kościuszki w Miechowie. W 1943 r. ukończył dwuletnią Państwową Szkołę Górniczo-Hutniczo-Mierniczą na Krzemionkach, uzyskując tytuł technika mierniczego. Następnie pracował przy scaleniach w Urzędzie Ziemskim w Radomiu. W 1946 r. rozpoczął studia na Wydziale Geologiczno-Poszukiwawczym Akademii Górniczo-Hutniczej (wtedy Akademii Górniczej), które ukończył w 1951 r. Od 1950 r. był nauczycielem akademickim na AGH. W 1961 r. uzyskał stopień doktora, w 1978 r. profesora nadzwyczajnego, a w 1990 r. – zwyczajnego. W latach 1964-74 kierował Zakładem Rachunku Wyrównawczego i Metod Obliczeniowych, a od 1980 r. był kierownikiem Zakładu Informatyki Geodezyjno-Kartograficznej w IGGiP. W latach 1966-69 i 1975-81 był prodziekanem, a w 1984-87 dziekanem Wydziału Geodezji Górniczej. Prowadził wykłady z rachunku wyrównawczego i zastosowań statystyki oraz geodezji i geodezji górniczej.

Był specjalistą w zakresie geodezji górniczej, głównie metod opracowania wyników pomiarów geodezyjnych, projektowania osnów na terenach zagrożonych szkodami górniczymi. Autor 90 prac naukowych, w tym skryptów i podręcznika z rachunku wyrównawczego dla mierniczych górniczych. Laureat licznych nagród i wyróżnień. Wieloletni członek Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk, członek dwóch międzynarodowych asocjacji geodezyjnych. Przez ponad 20 lat przewodniczący jury Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geodezyjno-Kartograficznej organizowanego dla techników geodezyjnych. Zmarł 7 września 2006 r. Został pochowany na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.

Oprac. JP (na podstawie: „Księga tytułów i stopni naukowych”, Kraków 2001)Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS