wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

GeoludzieABCDFGHKLMNOPRSŚTWZ

Jerzy Gomoliszewski (1904-1988)


Urodził się w Zagórzu koło Częstochowy 24 kwietnia 1904 roku w rodzinie nauczyciela. Ukończył liceum humanistyczne w Olkuszu. W latach 1923-28 studiował na Wydziale Mierniczym Politechniki Warszawskiej. Po ukończeniu studiów pracował w wykonawstwie geodezyjnym. W 1930 roku został mierniczym przysięgłym. W 1936 roku założył własne biuro. W czasie wojny pracował jako geodeta. Po wojnie był zatrudniony w Katedrze Miernictwa II Oddziału Geodezyjnego Wydziału Inżynierii Akademii Górniczej (od 1949 roku AGH). Równolegle studiował na Wydziale Architektury. Tytuł doktora uzyskał w 1950 roku, cztery lata później został profesorem nadzwyczajnym, a w 1969 roku profesorem zwyczajnym. W latach 1952-69 był kierownikiem Katedry Geodezji Przemysłowej, a w okresie 1956-60 dziekanem Wydziału Geodezji Górniczej.

Głównym polem zainteresowań naukowych Jerzego Gomoliszewskiego były inwentaryzacja zabytków i badania architektoniczne prowadzone z wykorzystaniem metod geodezyjnych. Jest autorem opracowania pt. "Kościół św. Anny w Krakowie, dokumentacja geodezyjno-inwentaryzacyjna" oraz rozdziałów dotyczących geodezyjnej inwentaryzacji urządzeń podziemnych w podręczniku do geodezji z 1973 roku. Był promotorem 5 rozpraw doktorskich, autorem wielu publikacji naukowych. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Zmarł 12 marca 1988 roku.

Oprac. JPreklama

Geoludzie

nazwisko
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt