wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Geoludzie


ABCDFGHJKLMNOPRSŚTWZ

Jan Cisak 1944-2020


Wieloletni pracownik Instytutu Geodezji i Kartografii oraz kierowniki Obserwatorium Geodezyjno-Geofizycznego Borowa Góra.

Urodził się w 1944 roku. W IGiK pracował od 1970 roku, początkowo w Pracowni Metrologii Geodezyjnej. Był uczestnikiem polskich wypraw polarnych – w 1978 r. wyruszył wraz z zespołem geodetów do stacji im. A. B. Dobrowolskiego na Antarktydzie. Zadaniem wyprawy było m.in. wykonanie zdjęć lotniczych w celu opracowania mapy topograficznej regionu, a także wykonanie pomiarów astronomicznych i grawimetrycznych. Jego imieniem (Cisak Island) nazwano wyspę w Oazie Bungera na Antarktydzie.

W 1984 roku wyruszył na Spitsbergen, tym razem jako kierownik wyprawy do Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie. Jednym z jej celów było wykonanie mapy topograficznej na podstawie norweskich zdjęć lotniczych oraz powtórny pomiar (po 25 latach) pozycji słupa z pomiarów astrometrycznych.

W IGiK pełnił funkcje m.in. kierownika Zakładu Astronomii oraz zastępcy kierownika Zakładu Geodezji i Geodynamiki. Od 1997 roku do czasu przejścia na emeryturę był kierownikiem Obserwatorium Geodezyjno-Geofizycznego Borowa Góra. Był również wykładowcą Politechniki Warszawskiej oraz Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Zmarł 6 lutego 2020 r. w wieku 76 lat

Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS