Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Geoludzie


ABCDFGHJKLMNOPRSŚTWZŻ

Wojciech Bychawski 1935-2020


Wieloletni pracownik Instytutu Geodezji i Kartografii, prekursor zastosowania metod teledetekcyjnych w polskim leśnictwie.

Był absolwentem Wydziału Geodezji i Kartografii PW. W latach 70. ubiegłego wieku pełnił funkcję kierownika Zakładu Fotogrametrii IGiK, a następnie współtworzył Ośrodek Przetwarzania Obrazów Lotniczych i Satelitarnych (OPOLiS). Był prekursorem stosowania w Polsce metod teledetekcji dla potrzeb leśnictwa, rozwijając tę problematykę poprzez współpracę międzynarodową. W późniejszym okresie sprawował funkcję sekretarza naukowego IGiK.
W latach 1991-1993 był zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Politechnice Warszawskiej, gdzie prowadził wykłady z fotointerpretacji i teledetekcji.

Był odznaczony m.in. Złotym Kordelasem Leśnika Polskiego.

Zmarł 31 października 2020 r.

Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS