Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Geoludzie


ABCDFGHJKLMNOPRSŚTWZŻ

Waldemar Klocek 1949-2019


Wieloletni prezes Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego w Olsztynie oraz Krajowego Związku Pracodawców Firm Geodezyjno-Kartograficznych Polska Geodezja Komercyjna.

Urodził się 7 stycznia 1949 roku. W 1972 r. ukończył Wydział Geodezji i Kartografii Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski). Był także absolwentem studium „Zarządzanie w administracji lokalnej” na Uniwersytecie w Orlando.

Przez blisko 5 dekad był zawodowo związany z Okręgowym Przedsiębiorstwem Geodezyjno-Kartograficznym w Olsztynie, z dwuletnią przerwą na kontrakt w Libii (1983-1984). Od 1991 r. do śmierci nieprzerwanie kierował tą firmą – najpierw jako dyrektor, a później prezes Zarządu.

W 2003 roku został wybrany na prezesa Krajowego Związku Pracodawców Firm Geodezyjno-Kartograficznych Polska Geodezja Komercyjna. Kierował tą organizacją przez 15 lat, do czerwca 2018 roku. Był członkiem Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej ds. uprawnień zawodowych, a w latach 2012-2017 – Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej.

Społecznie udzielał się również poza branżą geodezyjną. Był m.in. radnym oraz członkiem Zarządu miasta Olsztyna. Działał także w Zarządzie Stowarzyszenia GISPOL oraz w Klubie Rotary. Przez wiele lat był wiceprezesem Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, a od 2016 roku – jego prezesem.

W 2005 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2007 r. w plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej” został uhonorowany tytułem Menedżera Roku Warmii i Mazur, a w 2012 r. otrzymał nagrodę prezydenta Olsztyna – Statuetkę Św. Jakuba w dziedzinie „gospodarka”.

Zmarł 5 lutego 2019 r. w wieku 70 lat.

Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS